• |
ide | kryesore

Abuzimet me rrugën Tiranë-Elbasan/ Mbeten në burg Dashamir Xhika dhe dy vartësit e tij

Lajme, Të fundit

Apeli i Krimeve të Rënda ka lënë në burg ish-kreun e Autoritetiot Rrugor Shqiptar Dashamir Xhika dhe dy ish-zyrtarët e tjerë. Seanca e sotme ka nisur rreth orës 13:30 ku u komunikua edhe vendimi për tre ish-zyrtarët.


Arrestimi i Dashamir Xhikës dhe disa ish-zyrtarëve të Rrugëve, përfshi edhe Andi Tomën, ish-drejtor i Përgjithshëm të Rrugëve nga viti 2008-2013, u bë me urdhër të prokurorisë si të dyshuar për një dëm të madh të shkaktuar nga projekti i rrugës Elbasan-Gjinar.



Dashamir Xhika dhe 2 ish-vartësit e tij akuzohen për korrupsion pasiv dhe shpërdorim detyre.



Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *