• |
ide | kryesore

Video-Live/ Futbollistë dhe fansa përcjellin për në banesën e fundit Davide Astorin

Sport

Një duartrokitje e gjatë dhe lot: kështu pritet kalimi i arkivolit të Davide Astorit përpara stadiumit Franchi në Firence nga shumë njerëz që dëshironin të japin lamtumirën e fundit të kapitenit të purpurt, i cili vdiq të dielën e kaluar.

 Në funeralin e tij po marrin pjesë akteret më të mëdhenj të sportit italian, si nga federata ashtu edhe nga klubet e Serie A.

Një delegacion i ekipit Juventus erdhi direkt nga Londra, pas angazhimit të Ligës së Kampionëve. Në mesin e atyre të pranishëm ishin dhe Allegrin, Buffon, Rugani, Pjanic, Landucci, Chiellini, Barzagli dhe De Sciglio.


Astori ndërroi jetë në mëngjesin e së dielës pas një sulmi në zemër në hotelin ku po qëndronte para ndeshjes kundër Udineses.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu