• |
ide | kryesore

Teatri i Ri/ Lubonja: Mirela Kumbaro të largohet

Lajme, Të fundit

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, duhet të jepte dorëheqjen nëse do të kishte dinjitet.

Ky është përfundimi që arriti Fatos Lubonja, pasi u shpreh se është skandaloze që një ministre kulture të shprehet se nuk ka projekt për teatrin, ndërsa dy javë më vonë projekti aprovohet.

“Është skandaloze që një ministre Kulture e cila thotë nuk ka projekt, pas një jave del Bashkia dhe thotë që ka projekt, pastaj pas një jave aprovohet projekti. Pra këta tallen me njerëzit. Por këta nuk kanë as dinjitet, se po të kenë dinjitet ajo ministre që tha s’ka projekt nesër jep dorëheqjen. Por këta janë mashtrues.” – u shpreh Fatos Lubonja, i ftuar në studion “Opinion” në “News 24”.

3 Comments

  1. Rama fjalët “dipllomë Kristali” i kishte bërë sinonimin e dipllomave të blera e të korrupsionit të universiteteve.
    Na del se pikërisht ministrja e arsimit në Shqipëri, ka një “dipllomë Kristali”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu