• |
ide | kryesore

Çfarë do të ndodhë me motin në Prill? Flet meteorologia

Lajme, Të fundit

Meteorologia Tanja Porja u shpreh se Prilli do të jetë përgjithësisht i ngrohtë, përveç mesit të muajit, ku priten reshje dhe ulje të temperaturave.

“Kemi paqëndrueshmëri në mes të muajit Prill në datat 14, 15 dhe 16 ku do ketë prezencë të reshjeve dhe ulje të temperaturave. Kjo do të zgjasë vetëm këto ditë dhe më pas moti stabilizohet”, – u shpreh Tanja Porja në emisionin “Rudina”.


Sipas meterologes, mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të freskëta, ndërsa mesdita do të ketë temperatura të nxehta që do të arrijnë deri në 24 gradë celsius.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu