• |
ide | kryesore

Hapja e negociatave/ Çfarë tha presidenti Meta pas takimit me Federika Mogherinin

Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas takimit që zhvilloi me shefen për Politikë të Jashtme, Federika Mogherini në ambientet e Presidencës, pas rekomandimit pozitiv që dha KE për hapjen e negociatave.


Përmes një statusi në Twitter, Meta thotë se rekomandimi pozitiv i KE-së është një hap i rëndësishëm dhe Shqipëria që duhet të vazhdojë reformat.


“Rekomandimi pozitiv i KE-së, një hap i rëndësishëm përpara!
Faleminderit Federica Mogherinit, Johannes Hahn dhe Komisionit!
Shqipëria duhet të vazhdojë, edhe më e bashkuar, të thellojë reformat e saj kyçe”- shkruan Meta.

1 Comment

  1. aman se ky i di te gjitha. Mjere ai vend ne dore te kujt ka ra. Dhe thoni pastaj pse njerezit kane nostalgji per Enverin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu