• |
ide | kryesore

VIDEO/ Inspektorët presion biznesmenit: Sill naftën mos ha m.. shumë!

Lajme, Të fundit

Një biznesmen me emrin Xhaferr Lami që ka në pronësi një karburant në zonën e Pezë Helmësit në Tiranë ka denoncuar me video presionin e inspektorëve të hidrokarbureve që i kërkuan karburant për analiza.

Në videon e publikuar në rrjetet sociale nga ish kryeministri Sali Berisha, bashkë me sqarimet e biznesmenit për atë që ka ndodhur, dëgjohet dialogu me inspektorët e hidrokarbureve që tërhiqen nga kërkesa për naftë, pasi vetë janë kapur në mungesë të dokumentacionit.

Biznesmeni tregon në denoncimin e tij se situata degradoi në përplasje fizike për shkak se inspektorët kërkuan më shumë naftë se sa parashikohet në rregullore.

1 Comment

  1. ””” situata degradoi në përplasje fizike për shkak se inspektorët kërkuan më shumë naftë se sa parashikohet në rregullore ”” GENJESHTER.

    Situata u acarua pasi njeri nga inspektoret e ofendoi biznesmenin kur ky i kerkoi numrin e identifikimit duke i thene , mos ha mut si shum’… . Me pas biznesmeni u acarua dhe nuk ju dha fare nafte per analiza. Meqe as inspektoret nuk i treguan numrin e identifikimt .. ata u terhoqen pa marre mostren e analizave.

    Tani ai inspektor qe e ndyu gojen duke e ofenduar biznesmenin TE PUSHOHET NGA PUNAAAAA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu