• |
ide | kryesore

Të rinjtë e PD dhe LSI paralajmërojnë protestë para Ministrisë së Brendshëm, kërkojnë largimin e Xhafajt

Lajme, Të fundit

Duket se opozita do të nisë një seri protestash kundrejt ministri Xhafaj. Forumi Rinor i Partisë Demokratike dhe Lëvizja Rinore për Integrim, kanë paralajmëruar një protestë përpara Ministrisë së Brendshëm, ku do kërkojnë largimin e Fatmir Xhafajt.

“E hënë ora 18:00, shihemi përsëri tek Ministria e Brendshme në protestën e radhës”, – ishte ky njoftimi nga kreu i FRPD, Belind Këlliçi.


Kujtojmë se FRPD dhe LRI, kanë disa ditë që po zhvillojnë protesta tek Ministria e Brendshme, dhe kanë deklaruar se nuk do të ndalet derisa Xhafaj të largohet.

1 Comment

  1. Keta te rrinj e kuptojne vet qe nuk kam me Jale! Kujtoni shume pak kohe me pare se si kane qene dhe se si jane katandisur sot se bashku me partine tjeter me te madhe opozitare. 5-Veta- i Gjashti eshte Jale qe MUNGON!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu