• |
ide | kryesore

Bebe Rexha publikoj klipin e ri, mediat e huajs e akuzojnë për vjedhje

Paparazzi, Slider

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha ka publikuar projektin më të ri muzikor “I’m a Mess” që do jetë pjesë e albumit të saj Expectations.

Kënga e shkruar nga Bebe, Jussi dhe Justin Tranter ka ndjenjë të fortë që flet për dashurinë ndaj një mashkulli, të cilën e konsideron të rrëmujshme por ka shpresë se cdo gjë do rregullohet.

Mediat e huaja kanë zbuluar se kjo këngë është frymëzuar nga Meredith Brooks dhe hiti i saj “Bitch” në vitet ’90.

Bebe ka frazën: “I’m a mess, I’m a loser, I’m a hater, I’m a user, I’m a mess for your love it ain’t you”, ndërsa Meredith ka: “I’m a bitch, I’m a lover, I’m a child, I’m a mother, I’m a sinner, I’m a saint.

Gjithsesi mbetet për tu zbuluar nga reagimet e Bebe rreth këngës. Kujtojmë se ky projekt që është publikuar vetëm me tekst dhe audio do të jetë pjesë e albumit që do vijë në treg me 22 qershor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu