• |
ide | kryesore

Arjan Çani: Shikojeni mirë përbindëshin tuaj!

Lajme, Të fundit
Mjafton një ditë si kjo për të kuptuar se sa fake është Përbindëshi dhe administrata lokale që ai drejton në Tiranë.

A e patë si u vërshoi uji në Tiranë sot duke bllokuar çdo aktivitet? Përbindëshi që keni votuar për t’ju rrjepur çdo ditë, vazhdon akoma t’ju hedhë hi syve dhe t’ju mahnisë jo pak prej jush me korsi biçikletash, ndonëse pa asnjë standard.


Përbindëshi vazhdon t’ju gënjejë me një shesh me pllaka ËC-je, duke ju sjellë çmime fake nga Barcelona. Përbindëshi ju ka bindur se mbjellja e pemëve kuturu nëpër Tiranë, duke i vënë gjoba bizneseve, është e ardhmja juaj dhe e fëmijëve tuaj.


Përbindëshi mbledh miliona taksa nga xhepat e qytetarëve dhe bizneseve dhe në vend të investojë në një qytet me një nëntokë të shëndetshme dhe të qëndrueshme që i mban ujërat brenda saj, e ka mendjen gjithë ditën të mbyllë aferat miliardëshe të kullave në qendër të Tiranës, duke grabitur me lidh pronën publike dhe duke prishur Teatrin Kombëtar. Një neveri e niveleve të larta. Dhe si të mos mjaftonte kjo, del e thotë: “Skuadrat tona po mbajnë situatën në kontroll”. Skuadrat e leshit.

Vazhdoni besojini këtij Përbindëshi, por një ditë mos hajdeni në studion time dhe të ankoheni duke u qaravitur se iu zhgënjeu ky Përbindësh Fasadë që shumë prej jush e besuat me sy mbyllur.

Nga Arjan Çani, zoneelire.al

Lexo më tej nga Lapsi.al: 

FOTOT/ Pak minuta shi përmbytin Tiranën, bllokohet qarkullimi në kryeqytet 

Tiranë, Lana del nga shtrati pranë ‘Pallatit me Shigjeta’ (VIDEO) 

Tirana u përmbyt sërish, Veliaj thotë se pemët do të rimbillen 

16 Comments

 1. Tani po na dalin disa ”eksperte-”te sinoptikes dhe thone qe ka rene shi ato pak minuta sa per nje muaj ne Tirane .Kete e bejne per te shfajsuar -veledinin–Cani-,Nuk thone se nuk fuksionon sistemi i kanalizimeve neper Tirane po thone qe ra shi si asnjehere.Atehere pusetat dhe kanalizimet jane bere me kapacitet qe te bjere shi –aq sa te shurravitet lepuri-.

 2. ariani eshte me bashen qe kur ishte kryetar bashkie ishte ndryshe nga ky lejfeni vogel, i binte me dore tirane durres dhe e ndriti tiranen,me nje fjale shan muti kaken

 3. Derisa ky analisti i shqupit shan kaq rende z Veliaj atehere kjo eshte shenje e fitores se sigurt te kryetarit ne zgjedhjet e 2019.Punen e kryetarit e vletesojne te gjithe banoret e tiranes.

 4. Llodhu kot o arjan ktij populli edhe kalamajt me i mor ujti prap udheheqesin duan jane mesuar keshtu edhe punet qe bo ky me cilsi si turini vet me vjedh naj lek prap e lavderojne ky do i udheheqi delet sa ti doje brima e bythe deri ne fund te jetes kte dhe fidel kastro do e kishte zili per orator klloun mashtrus ky popull meriton politikanet qe ka se nga gjiri vet kane dale rrofte populli yne kardashe s trim rrofte fanari ndricus ne bote

 5. O Ari u, qenke kodosh, i dale nga bithe e rames, idiot,,,, shih ate seline e komitetit partise te trasheguar, e pastaj hajde e na flit per sh q u pa, kjo si e transformuar nga ajo qe e late ju bire kuqalesh. Per analistin e keni manar te rames, ani pse sot ia tha ca te verteta, pak nga moria e batakcinjevesi ato.. Jeni bandite, hajdute, mafioze, drogmene, mamuthe, ,e ashtusic keni edhe grupin ,,,;;;bashkimi i qelbesirave,, ju trashegimtaret e kelysheve komuniste te pa ndreqeshem. Jeni ashtu lindur, e ashtu do vdisni, se ashtu e keni parullen,,,,,komunistet vdesin, e nuk dorezohen, Ky eshte turpi i jetes suaj ne demokraci. FARE E KEQE…

 6. Perderi da keta mostra shajne njeriun.qe punon dhe punen ne do te jemi.gjithnje nerrezik di popull.Fati i tyre dihet pas Sales.Ilirit.Lulit etj mesiguri Cani.Fevziu.etj te pakten ne hale do.perfundojne.

 7. O ARJAN!!Une kam lindur ne Tirane para 61 vjetesh,jam me origjine korcar.Me ben pershtypje mllefi i “tironcave” te rinj si puna jote,kam nje keshille:nese nuk punon vete,lere tjetrin te punoje!

 8. Me duket se banon ne katet e siper te ndonje pallati -o -Korcar-i pjelle ne Tirane dhe ma merr mendja se nuk do kesh ndonje biznes ne katet e para qe te te kishte hyre uji dhe llafoseshim bashke o –lalke-Sic duket ti do jesh biri i ndonje ushtaraku ,hetuesi ,operativi nga korca qe ka ikur ne ate kohe ne Tirane dhe ke simpati dhe nostalgji per pjellen komuniste ,Ju dhe te mbyti nga shiu prape nuk dorzohi sa te kini partine te forte .Sic shkruan dhe nje komentues –komunistet vdesin po nuk dorzohen –te rroje partia.

 9. Hallall o Cani,
  plot gomarlleqe ben,
  po kjo fjale eshte sherbim I madh, rrofsh e qofsh,
  shikojeni Mostren (ne ket foto) sa I Zi eshte,,
  vete Djalli I Madh!!
  I sketerrshem dy gisht me thelle se laliPiktori.
  Zot na e hiq!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu