• |
ide | kryesore

Festoi pak orë para/ Sa qëndron versioni i vetëvrasjes së shoferit të Fatmir Xhafajt

Lajme, Të fundit

Versioni i vetëvrasjes së Shkëlzen Qordjes bëhet akoma më pak i besueshëm nga një detaj që ka dalë gjatë hetimeve. Sipas një raportimi të Top Channel, Qordja ka qenë duke festuar në një nga lokalet e ish bllokut, pak orë para se të parkonte makinën në garazhin e gardës.

 


“Versioni konfirmohet edhe nga të afërm të 31-vjeçarit, i cili sipas tyre kishte postuar edhe video në rrjetet sociale” raporton Top Channel.

Pas publikimit të këtij detaji, bëhen akoma më të forta dyshimet se kemi të bëjmë me një vrasje, pasi 31 vjeçari nuk ka qenë në një gjendje të rënduar psikologjike. Ai jo vetëm ka festuar me miqtë e tij, por edhe ka publikuar momente të festës në rrjetet sociale.

Gjithsesi, policia dhe prokuroria kanë nxituar të dalin në media me versionin e vetëvrasjes disa orë pasi Qordja u gjet i pajetë në makinë.

Shoferi i Ministrit të Brendshëm ndërroi jetë nga të shtënat e një automatiku, që u gjet në dorën e tij të djathtë dhe që kishte lëshuar një breshëri plumbash. Në sedilje u gjetën tre gëzhoja bën me dije policia.

Ndërkohë familjarët e viktimës kanë kërkuan që politika “të mos shkelmojë mbi trupin e njeriut të tyre dhe mos fabrikojë fantazi apo versione që rëndojnë pozitën e të ndjerit”. Pavarësisht kësaj si nga Partia Demokratike, ashtu edhe nga Partia Socialiste vazhdojnë deklaratat që komentojnë ngjarjen duke shtuar presionin mbi prokurorinë.

8 Comments

  1. ja qe po i bien breket rames posht gjurit ku i rrijn gjithmon se e shet bythen nga tre here ne dit.sa her kriminelet e tij kryejn krime rama ul breket.

  2. Aman o burr sa lek tjep Sala me komentu ne cdo post se na rrujte lesht.Ik o vlla gjej nai pun e boj nai pare per vete se ngele rrjeteve tu shajt dynjan ,a thu po tpierdh njeri ty si Rama e Saliu bashk.Po je kaq i djegur shko rri lepiju atyre te PD ke selia ,se ndoshta do te te japin ndonje kock per te lepir dhe ty si simpatizant qe je.

      1. Nqs do të kishte më shumë ar-a do të kishte më pak kar-a, por fatkeqësisht ka më shumë kar-a dhe vetëm pak ar-a, prandaj edhe punët në Shqipëri i vendos shumica dhe u ka bërë MUTIN të gjithave.

        1. Nqs do kishte me shum ara e pederasta qe shkrujn poezi si puna jote ky shtet do kishte marr fund me koh!

  3. Kesaj i thone vetevrasje me thike mas shpine . Nese kjo eshte e realizueshme edhe vetvrasja e keti rahmetliu eshte e vertete .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu