• |
ide | kryesore

Kuvendi merr pushimet, PS dështon me ligjin për magjistraturën

Lajme, Të fundit

Votimi për ligjin e magjistraturës nuk ka kaluar në Kuvend, duke u shtyrë kështu për në muajin shtator. Sot ishte seanca e fundit për këtë sesion. Mazhoranca votoi projektligjet e parashikuara në rendin e ditës me përjashtim të projektligjit për statusin e prokurorëve dhe gjyqtarëve i njohur ndryshe si ligji i magjistratëve, pasi kërkon 84 vota. Në seancë nuk merrte pjesë opozita.

©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu