• |
ide | kryesore

FOTO/ Moti i keq lë Lezhën në terr në kulmin e sezonit turistik

Lajme, Të fundit

Moti i keq me reshje të dendura shiu dhe stuhi që ka mbizotëruar në rajonin e Lezhës gjatë pasdites të së hënës, ka dëmtuar linjat elektrike në shume zona, e për pasoje ka sjellë mungesë të energjisë elektrike në disa fshatra dhe në qytetin e Lezhës. Punonjësit e OSHEE-së ndodhen në terren dhe po punojnë për riparimin e defekteve.

“Garantojmë qytetaret se angazhimi është maksimal dhe energjia elektrike do te rikthehet shumë shpejt në ato zona ku aktualisht mungon”, – tha Drejtori i OSHEE-së në Lezhë, Vinçens Tuku.

WhatsApp Image 2018-08-20 at 21.24.38

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu