• |
ide | kryesore

Shifrat e reklamës/ Cili është TV më i madh në vend?

Arkiva, Kryesore

Cili është televizioni më i madh në vend sipas kriterit të reklamës së thithur në treg? Po ti besosh shifrave të deklarimeve zyrtare del se Top Channel zotëron ende 35% të tregut me një shumë prej 1.4 miliardë lekësh të mbledhura gjatë vitit 2017. Ndjekësi i tij direkt, TV Klanka harxhuar një fluks maramendësh parash, si në investime në studio ashtu edhe në “blerje” moderatorësh në krahasim me Topin. “Klan pësoi një rënie të lehtë me 1.2% duke ruajtur vendin e dytë në treg me 29.4%. Ai pati të ardhura prej 1.2 miliardë lekësh në 2017” thuhet në injë investigim të hollësishëm të BIRN.


Vendin e tretë me shumë diferencë e zë Vizion Plus kontrollon 10.2% të tregut të televizioneve pa pagesë.


Ndër televizionet e tjera të rëndësishme, News 24, pati një rritje prej 15% duke rritur pjesën e vet të tregut nga 6.6 në 7.6%. Rritjen më të madhe e shënoi kompania Ora, e cila një rritje prej 61% në krahasim me vitin 2016. Ora kontrolloi më 2017 rreth 7.7% të tregut të televizioneve pa pagesë nga 4.6% që kontrollonte një vit më parë.

 


11 Comments

 1. Kurse -pederastat-e ridhjerjes shkerdhehen me Shukurinjte.Autiket me overdoze.Te -pa emrit-jane antare te -LGBT-se keto nxjerr-televizioni me i madh ne vend-ERTV-.

 2. Kot i vini ne ndihme Topit me statistika gjysmake. Topi vdiq. Ka falimentuar. Blushi nuk merr vesh fare dhe cfare eshte per te qeshur e per te qare eshte qe ky tv ka me te rendesishmen e vet diten e shtune Luana Vjollcen. Diten e Premte Ledionin e diten e djele Manushin. Ja perfytyroni nje tv ne ndonje province te botes qe do kishte figura kryesore keta te tre. Qe ketu ka marre fund ai televizion. Provincial dhe Pocaqi. I endur neper gjyqe aksioneresh. Pronarja e pjesshme eshte nje katundare bixhozxhie qe po e fundosin te bijat dhe drejtori i tv eshte nje legen qe shiti moral 4vjet vetem per perfitim te tij dhe ja cfare mori. Mori kiosken me te madhe te Vjollces nga ku gjobat dhe pazaret ecin fiolle. Ky burre qe mori 20 mije vota duke folur kunder monstres Erion Velia dhe ate qe ai perfaqeson. Rilindjen. Pikerisht ky sherben si qen i rrahur sot me kronika te gatshme qe i vine pakete bashke me perfitimet. Nje i paafte dembel si blushi qe te dera e ka deshtimin e radhes.

 3. TE lumte -o pederasti -rilindjes ,o ipaemer i ridhjerjes ky eshte koment .Po te gjithe autike ini o kopilat e -ridhjerjes-

 4. Ju mbahet mend Ardit Gjoklaj?
  Ai emision u censurua nga televizioni mafioz Vizion + me ne krye Dulaket,klani mafioz me famoz shqiptar,nje mafie e forces te majte politike qe financon drejtperdrejte fushaten e partise socialiste.
  Artan RAMA i publicusit ne artikullin e vet shpreh : Shoqeria e ndertimit EDIL AL u shpall fituese ne nje tender te majme per Sallen e TKOB gjoja per rehabilitim. Njoftimi u be publik ne faqen e Agjencisë së Prokurimit në Web…..Sipas njoftimit ishte identifikuar si oferta e suksesshme ne nje procedure prokurimi te hapur me objekt Rehabilitimin e Teatrit Kombetar te Operas dhe Ansamblit Popullor……Shoqeria në fjale ishte debitore ndaj Tatimeve 1 muaj perpara se te shpallej si fituse e tash u shpall ne kundershtim me ligjin……Kta oligark te paturp hodhen ne gjyq dhe Artan Ramen gjoja per shpifje dhe prishje imazhi se si durojn dot tvertetat……Ja prezenca e EDI RAMES…fut debitorin e tatimeve ne gare per tender kurse debitoret e tjere pa perkrahje politike jan te destinuar me i paguajt tatimet…e pse….sepse DULAKET jane sponsor kryesor i fushates se EDI RAMES dhe si shperblim marrin tendera e spaguajn taksa fare…..matematike e thjesht….si puna e fusha shpk jane tgjith oligarket e tjere….Dulaket e Vizion + kan vjedh toka ne jug e ne Tiran kur ka qene Edi Rama kryetar bashkie…kush ja la tokat qyrraveceve te Nikos. ..kshu esht kur Shqiperine e marin ne qafe horra Dulakerish. ……kriminele e zhvates te hapesires publike hajduter te pasuris shteterore…..,mashtrues ordinere……taksat nuk i kan paguar ndnj,DULAKET mbajn vendin e 1 per evazion fiskal.
  Klika punisto-mafioze.

 5. Vizion + ne krahasim me TOP Channel ka me shume abuzime ne kurriz te shtetit shqiptar.Nese Vjollca ka shitur aparate apo ka vendosur kioska,DULAKET E VIZION + kane vjedhur toka e kane manipuluar toka ne jug te vendit ku kane ndertuar komplekse.Mjafton te shohesh mashtrimet qe kan ber dhe taksat e papaguara ndaj shtetit shqiptar e te le te kuptosh qe duhet mi bojkotu Vizion plus dhe cdo sherbim DULAKESH tringjesh.

  VIZION + ESHTE MAFIE,NUK PAGUAN PUNTORET,ZHVAT DHE MASHTRON DHE MANIPULON.

  DULAKET,MAFIA POLITIKE SHQIPTARE!

  E VERTETA NUK MBULOHET

 6. Mjafton te shohesh tenderat e ndertimet ne Tirane te kuptohet se Vizion + financon fushaten politike te majte dhe ne kembim zhvat buxhetin e shtetit shqiptar.DULAKET duhen hetuar nga Vettingu per krim ekonomik ne bashkepunim me qeverine e majte RAMA,duke i shkaktuar buxhetit te shtetit shqiptar humbje marramendese.
  Nese doni me shume,thjesht shikoni emisionin Publicus te ARTAN RAMES qe te mund te shikoni fytyren e vertete te Genc Prostitute Dulakut

 7. Dulaket jane lavatrice e madhe parash. ska byth njeri me i hetu. kan borxhe plot ne banka, detyrime gjithandej, nenkontraktore me 100% klering, dhe vazhdojne te pasurohen perdite e me shume.
  kan grabitur toka pafund. vizion + eshte televizion propogande. genc dulaku dihet qe eshte klan me ramen, totalisht te inkriminuar ne shume drejtime.
  ja dhe ca kishim per te thene e thame 🙂
  a merr vesh gje ky popullveshderr?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *