• |
ide | kryesore

‘Xhisiela’, Taulant Balla thirret në Prokuori

Lajme, Të fundit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-ë, Taulant Balla është thirrut në Prokurori pë t’u marrë në pyetje lidhur me hetimet që po zhvillohen për dosjen ‘Xhisiela’. Sic tashmë është e njohur, emri i Taulant Ballës është përmendur nga nënkomisari Emiljano Nuhu në denoncimin e tij publik.


Nuhu ka thënë se Balla i ka bërë presion bashkë me Rrahman Rrajën dhe Artur Bushin, për të mos arrestuar djalin e deputetit të Krujës. Ndërkohë vetë Balla i ka mohuar publikisht akuza të tilla, madje ka bërë kallëzim për shpifje ndaj Emiljano Nuhut, Bashës dhe gazetarit Basir Collaku.


©LAPSI.al 

7 Comments

  1. Duam t’i besojme policit Nuhu per kercenimet e politikes ndaj tij, por nese nuk ka prova video, audio ose shkresa te qenesishme, Balla del i palagur. E gjithe mbrojtja qytetare, politike dhe mediatike ndaj tij shkrihet si kripa ne uje, prandaj z.Nuhu, kudo qe je, bej gati provat qe mos jesh nje genjeshtare amator.

  2. Me këtë formulim ti nuk i beson OFICER Nuhut dhe Jo polic si e quan ti, biles i trajnuar edhe nga të huajt.

    Vetëm rilindasit budallenj dyshojnë.

    Rilindasit specialistë e dijnë që Oficer Nuhu ka të drejtë në akuzat e tij prandaj janë hedhur në sulm kundër tij, aq sa edhe edvin HORRI do ta ndjekë këmba-këmbës.

  3. balla duhet te perballet me ligjin per demet qe ka be duke u lidhur me keto kriminele duhet te jete ne burg mbi 15 vjet dhe e dyta detyroi te largohet nje nenkomoisar kariere qe taksa paguasit shqipetar kane paguar per formimin e tij profesional .Por Palla duke i bere presion nepermjet krimineleve e detyroi te shkoje ne arrati .eshte e qarte se nje nenkomisar ishte disa here me mire ne atdheuun e vet se sa azilant ku cdo gje e ka te limituar : kete duhet ta dije mire dhe prokuroria. shpresojme ne nje hetim korrekt dhe jo duke degjue perallat e palles

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu