• |
ide | kryesore

Me syze ‘Gucci’ dhe makinë të 2017-ës/ Kush e ‘financon’ Xhisielën dhe e mëson të flasë… për tritolin?

Lajme, Të fundit

Me syze firmato dhe me një makinë të re luksoze Xhisiela Maloku, është paraqitur sërish para gazetarëve dhe ka folur sot për ngjarjen e tritolit të vendosur në shtëpinë e gjyshit të saj, duke fajësuar Partinë Demokratike dhe opozitën. Ajo ka dhënë një prononcim për gazetarët, të cilët kanë shkuar pranë shtëpisë së gjyshit të saj, por kësaj radhe ka folur nga gabina e një makine të bardhë.


Xhisiela nuk ka shkuar me taksi siç ka thënë herët e tjera për të folur për mediat, por është shfaqur në timonin e një makine luksoze.


Gazetarët i kërkuan Xhisielës që të dal dhe të fliste jashtë automjetit, por ajo ka preferuar të qëndrojë brenda makinës së re.

Mediat kanë treguar se makina është një “PEUGEOT 208” e viti 2017.

Kjo makinë në gjendje të përdorur sipas kërkimeve në internet kap vlerën e 9 mijë eurove.

Ndërkohë që me kilometra zero tek koncensionari shkon deri në 19-20 mijë euro.

Makina “Peugeot 208” me targa “AA 114 TT”, figuron e regjistruar në emrin e koncensionarit të makinave “Peugeot” në Tiranë, “AVEL SHPK” dhe jo në emrin e Xhisieles.

Po ashtu Xhisiela gjatë prononcimit nuk ka hequr dhe syzet e saj “Gucci”, të cilat nëse janë origjinale, kanë kosto prej rreth 400 eurosh, shumë që nuk justifikohet për një vajzë që nuk ka punuar ndonjëherë dhe që ka mbaruar një shkollë private./Panorama

25 Comments

 1. E bo daja parelie, me gjitha te mirat, vetem ajo ti qendroi lojes se mashtrueseve, Keta po blejne ministra, e organizata, spaskan keta me mbulu me pare kete surogaten, qe te veproi ashtu si e kerko ustai, ne mbrojtje te cirakut. Ja pra,, keta jane ashtu, e keshtu. Mafia do jete,, deri sa te jene organizatoret e ushqyesit e saj. Kane ecur mire prapaskenat, skenari po realizohet, por e verteta zhytet, por s;mbytet.

 2. Hahahaha…. U gjet armiku me ne fund… Eshte vete Xhisiela… Ej, o Shkerdhak, po me Babale 1 si vajti muhabeti moooo??? Keta shpellaret mire qe jane rob shume te pështirë, por jane dhe shume budallenj mo…

  1. GR O GAVRA RAMES PO MOS JA BLEU EDHE VETUREN PD E SYZEZ:IK OR QENEF KJO FEL DJEGURA T HER KA KALLZUAR NE PROKURORI E JO NJI HER;APO KUJTON SE RRAJA RRIN NE BURG SE PD THA TE RRIJ:BABALJA gr (GAVRA E RAMES) GERONIN FUTI NE BURG,po ashtu nuhu qe me kar te tij futi rrajen ne burg.tash ik po deshe shko lepiju bythen geronut dhe rrajes po mos deshe hesht.

   1. GR , ti akoma nuk e di qe njeriu erdhi nga majmuni , dhe e di pse ??? sepse ti je akoma majmun dhe ke mesuar vetem te thuash ca fjale qe ti kane then kur kapje banane. Njerez si ty i duhen rames… bravo per nivelin

 3. edhe pa ripin e sigurise te vene. ky eshte tmer i vertete. per aq pak shkelje ne rilindjen e drejtimit te automjeteve, mijra te paudhe te oposides ju eshte hequr patenta per 3 muaj dhe nqs kan kundershtuar kan fjetur komisariateve ne qendrat urbane te rilindura

  1. Ketij komentuesit me gremat GR; me qe fyen njerzit si plehre qe eshte, kisha qejf me i vene ne mes te germave G dhe R edhe shktonjat …oma..!

 4. Ore sa ka punu ajo duhet ti kish Maybach e Jo Gucci.Me Rrajen ka punu ne te bardhe po me te tjeret ka punu ne te zeze.Me gjuhen e trupit dhe surratit duket se eshte shume punetore.

 5. Ketij komentuesit me gremat GR; me qe fyen njerzit si plehre qe eshte, kisha qejf me i vene ne mes te germave G dhe R edhe shktonjat …oma..!

 6. Po si nuk ju vjen zor iher ?!! Kete llogari qe i bete ksaj nuk ja keni bo asnjeres prej drejtoreshave e politikaneve e Artisteve e gazetareve qe nuk justifikojn asgje ! Ja beni kesaj vajzes se re,e ka marre me qera,e ka marre borxh, ça lesh gazetaresh jeni e beni cdo shkrim si shkrim per kim kardashian ! Na e shpifet !se lajmet si jepni qe si jepni tamam,se shitet dhe blihet e verteta! Na e shpifet

  1. Ku e ke hallin more Adi që na qenke shqetësuar kaq shumë se po i bihet më qafë kësaj vajze “të varfër e jetime e të pa punë”, që ditën kur tek shtëpia e gjyshit të saj hidhet tritol, në një maqinë lluksose, me syze të shtrenjta dielli, pa pikë turpi gënjen e thotë se tritolin e kanë hedhur ata që deshën ta ndihmojnë.
   Që kjo vajzë është dhunuar e detyruar me dhunë që të gënjejë, nuk besoj që të ketë ndonjë shqiptar që të mos ta ketë kuptuar.
   Më mirë se kushdo e di Edi Rama të vërtetën e kësaj ngjarje se ai e pat zgjedhur babain e dhunuesit për deputet të zonës. Që Edi e ka pasur merak përzgjedhjen e deputetëve të dhunshëm, kjo tashmë është e provuar e faktuar.
   Xhisiola, pamvarësisht se do të ngelet në opinion si një viktimë e dhunës ordinere e politike të sojit të përzgjedhur nga Rama, e ka tepruar me marrëzinë për ti ndihmuar deri në fund dhunuesit e saj.
   Nuk ka sepse të meret tani kush me Xhisielën.
   Ka me qindra e qindra femra të tjera si ajo që duhen ndihmuar për ti shpëtuar dhunës, e ajo me qëndrimin e saj po ju jep një shembull të shëmtuar atyre.

 7. Mund të krahasohet fare mirë me griselden e kavajës. Vetëm se kjo duket qe eshte bxhll me e shkathët. Pasi ta shtrydhin mirë e ta kenë tharë fare do ta hedhin si lecke. Kështuqë mos të shkojë të ankohet tek askush se ka tall menderen me te gjithe.

 8. Lol,o c’u kenaqem,o c’u kenaqem.
  O Edi Rama, te lutem kur do e nxjerresh pjesen e trete te komedise…je i madh,te vjen anes Woody Allen.

 9. Nje gje nuk kuptoj une , nese kjo nuk ka qene e kercenuar dhe ka tallur pjeshken me policine prokurorine dhe me gjith dynjan, per pune xhelozirash apo se ndoshta eshte thjesht e mangut ! Ore pse nuk e plasin brenda kete ?? dhe te behet vip te “7 penxheret ” ose te nderhyje shteti ta coje ne cmendin.. po mire moj ” bukuoshe ” Po ai polici qe ju shkateruar familja , kariera, JETA … dhe breth rrugeve te evropes per bythen tende borxh ta pati?

 10. PO KUR KOMEDIA TE MBAROJE PO XHISELA E SHKRETE CFARE DO BEJE DO IKI ME DALE PROSTITUTE ME TUTO RAJET QE I KA SHUME PER ZEMER

 11. Tani do i blene dhe avion privat qe te mbroje alibine e dhunuesve sa ta harrojne kete skandal kur ta shikoni trupin e saj ne ndonje kanal.

 12. se shpejti xhisiela exhepi do martohen ,eshte vendim partie .vet artur bushi do icelebroje deshmitare tauland balla kumbar edi rama .do bahet dasem emadhe jeni te gjithe te ftuar , vetem keni parasysh se tavolinat e para jane te prenotara nga rindja ,per diten e dasmes do ju njoftojm e me vone ,ju faleminderit.

 13. Kjo eshte shoqeria jone …keto vlera kemi ..te vjen ndot nga vetja ..çfare po i bejne ketij vendi …ne me heshtjen tone…e ata me arrogancen perverse qe i karakterizon.

 14. Uaa Adi uaa u preke ti o beb qe i kan ber llogarin kesaj ? Oh sa mashkull i ndjeshem qenke… Grua zonje e paske maman qe te ka edukuar kaq mir. Rrespekte per mamin

 15. Lufte e papare mes Xhafes dhe Balles per ” thesarin” qe quhet Ministri e Rendit..
  Burimi i kontrollit dhe pasurimit te Rilindjes,shoqeria me e madhe joint venture e shekullit Rilindje- Mafia…
  Njeri i cenon vellane,tjetri e diskrediton me videot ku hazeps Balla me drogmene..
  Dhe Udheheqesi hesht,mendon vetem per ” Internacionalizmin Proletar”!
  Hallall ta kemi ,kur jemi te rrethuar nga idiote,perfshi edhe te afermit tane,qe jane…mender socialiste, jane mender budallenj qe mendojne se Rama eshte “socialist” dhe e votojne…
  Ne fakt ata,te afermit tane idiote, votojne ende Enverin…

 16. Nuk jam shum i ndjeshem,jam tu then te verteten. T’ua brjn llogarite tgjithve ,nese eshte kshu jo njonit po,njonit jo.se na çane aspiratorin kto derr derr,edhe ju qe hidheni e i boni gjyqin goces huj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu