• |
ide | kryesore

Salianji nxjerr dokumentat: Si kontrolloi Fatmir Xhafaj hetimet për përgjimin e vëllait të tij

Lajme, Të fundit

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka publikuar disa dokumenta në studion e emisionit “Opinion”. Ai tha se pas hetimeve të prokurorisë për audio përgjimin mes Babales dhe Agron Xhafajt qëndron në fakt vetë ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Sipas Salianjit zërin e Geron apo Agron Xhafajt e kanë marrë ekspertë të policisë shkencore që varen nga ministria e brendshme. Salianji tha se edhe prokurori Gentian Osmani ka kërkuar që për analizën ta merren specialistë të policisë kriminale.

“Edhe tablatet telefonike i ka zbardhur Ministria e Brendshme Vartësit e Fatmir Xhafajt kanë marrë kampionin e zërit të Agron Xhafës si dhe kanë zbardhur përgjimet e Babales dhe të miat” – tha Salianji duke theksuar se bëhet fjalë për një konflikt të pastër interesi.

Deputeti demokrat ka akuzuar shefen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela se ka shmangur shortin dhe ka caktuar prokurorin Gentian Osmani me urdhër të ndjekë këtë çështje. Salianji tha se në dojen hetimore gjenden vërtetimet e gjendjes gjyqësore të Albert Veliut dhe Agron Xhafajt, të dyja me të njëjtën datë dhe me të njëjtin numër protokolli, por njëra është shkruar me germa kapitale kompjuteri ndërsa tjetar me shkrim dore. ©LAPSI.al

8 Comments

  1. besi i qenefit negjmije po ti ku e din qe jan prrala .te tha rama ne qenef negjmije apo roshi duke te qie.po pse qenkan vetem te mutit rama te verteta.

  2. o bes o lesh po si esht e mundur qe zeri i geron edvin xhafes te del i pa kuptueshen edhe pse e morren dy specialista te fatmut xhafes e sajmir tahirit.

  3. Është më duket i njejti person që ri i gatshëm duke ndjekur këtë portal e sapo lexon ndonjë shkrim që ja nxjerr të palarat “rilindjes” , hidhet i pari me një “koment” standart nga ato të gazetës Tema.
   Mjafton të shajë autorin që kritikon udhëheqësin e partisë, po as që e vret mendjen që ti hyjë fare të vërtetave apo të pa vërtetave..
   Ky trapi që del kësaj here me pseudonimin Besi, me ndon se e kreu misionin duke i thënë Salianjit se ka thënë “pralla me mbret” (ec e gjeje se ku është mbreti), e në të njejtën kohëi i “bie kokëa” edhe Berishës, të cilin sipas tij nuk i beson askush.

 1. Nese prokuroria do punonte me ndershmeri ligjore te pa varur, ne baze te gjitha ketyre fakteve, e shtremberimeve ne krijimin e alibive, se eshte, s;eshte zeri, pasi modifikohen e cohen per ekspertize, kjo eshte tradheti ndaj kushtettes, kjo prokurori qe na kerko deshmitare te rreme, per te mbrojtur vellane, e ministrin vete, e qe ben arrestime per opinion politik, eshte skandaloze, e jo profesionale, qe na kujtojne kohen e dulles, me prokurore si XHafa me shoke. Ne kete loje institucionesh, e qeveritare eshte rreziku i krijimit te autoritetit si diktator e ketij palloshi KM, qe ka rekrutuar tre organet e drejtesise e rendit, vetem per pushtetin e tije te ketyre qena bejne keto shfaqie kuqalesh

 2. Po te perdorin o sali anji,do te shtryllin edhe pak si limoni dhe do te hedhin atje ku hidhen mbeturinat.saliu eshte I regjur me ufull nga sistemi komunist,me mire trego te verteten dhe ktheu I qete ne fshat.ej kujdes florenc hoxhen eshte zar I vjeter I lulit.

  1. I PA EMER E ME MUT NE TRU-SALIU NA QENKA KOMUNIST E JO RUQII,XHAFA,BALLA,BABA TAKU,FDEL KASTRO YLLI,ILIR HAMIT BEQJA,EDVIN KRISTAQ SPIRO KOLEK RAMA,DITMUT SULO BUSHATI JO:KETA JAN AJKA E MUTIT KOMUNIST STALINIAT MAO CEDUNIST E POPOVIQ MUGOSHA:MUTI ME I NYR NE BOT PO IK O PIRDHU NE QENEF NEGJMIJE KU JE NGJIZ E LIND.

 3. -Pse habiteni kaq shume?

  -Cdo gje do rregullohet.

  -Arta-Artistja do te beje noterizimin e rradhes, dhe cdo gje do mbyllet.

  Ka mbi 2 vjet qekur erdhi Xhafa ne krye te ministrise qe jane duke mbyllur dosjet e veta. Arta esthe perfekt per kete rol , ne kete skenar Rilindas.
  Qeveria qeveris me bandat. Policia trafikon me bandat, Shteti , parlamenti, bashkite plot me bandite.
  Policia ben gjoja sikur mbledh prova , prokuroria ben gjoja sikur heton, pra akuza eshte komplet formale pa permbajtje, dhe gjyqtareve nuk u mbetet shume, nuk kane mbi cfare te vendosin.
  Te gjithe dalin te pafajshem po qe se mberrijne ne gjykate
  Ne prokurori vendoset ose per mosfillim hetimi ose pushim hetimi.
  Ne polici nuk ka veper per tu regjistruar, ose edhe kur ka nuk i regjistrojne fare , ose i regjistrojne sa per rekord dhe pastaj nuk bejne asnje gje.
  Krimi eshte ne pozita dominuese sepse eshte vete Rilindja Krimi ne Kryeministri dhe ne cdo qelize te shtetit.

  gon xhafa eshte nje element i puzzle te Rilindjes si -Organizate Kriminale-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu