• |
ide | kryesore

Statujat e presidentit Trump,vend urinimi për qentë

Paparazzi, Slider

Të premten në mbrëmje, banorët e lagjes Brooklyn në New York vunë rë që në të gjithë rrugët kishte disa statuja me fytyrën e Donald Trump. Ajo që i bëri përshtypje njerëzve ishte ajo që shkruhej nën këto buste në miniaturë: “Urino mbi mua”.


Mesa duket vendosja e këtyre statujave në rrugët e qytetit është pjesë e një fushate që i vjen në ndihmë pronarëve të qenushëve të cilët teksa nxjerrin për të shëtitur kafshët e tyre të mbajnë ambjentin sa më pastër.Dizenjuesi i kësaj fushta i kontaktuar nga mediat lokale tha për to që kjo ishte mënyra e tij për të ndihmuar qytetin dhe për të shprehur mendimin e tij për presidentin e SHBA-ve. Si mund të kuptohet ai nuk është fans i madh i punes që Trump është duke bërë si kreu i Shtëpisë së Bardhë dhe këto statuja janë mënyra që ka zgjedhur për të filluar një fushatë kundër tij.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *