• |
ide | kryesore

Sot nis viti i ri akademik, 22 mijë studentë të rinj në universitet

Lajme, Të fundit

Sot ka nisur viti i ri akadamik për rreth 83 mijë studentë në ciklin e parë (bsc dhe profesionale). Rreth 22 mijë prej studentëve do të ulen për herë të parë në  auditoret e universitetit.


 Viti I ri akademik ka nisur edhe për 10 mijë pedagogë të brendshëm dhe të jashtëm në universitete e Shqipërisë. Këtë vit janë hapur 103 programe të reja studimi, 49 në profesional dhe 54 në bachelor.

Ndërkohë që për herë të parë  mësuesia është renditur e treta në preferencat e maturantëve pas ekonomikut dhe shkencave sociale pasi rreth 16 % e studentëve janë regjistruar për mësuesi.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu