• |
ide | kryesore

Detajet/ “Stresi” u arrestua në një dhome hoteli me kokainë, armë dhe një vajzë

Arkiva, Kryesore, Lajme

Policia e shtetit ka dhënë detaje për arrestimin e reperit të njohur Arkimed Lushanj i njohur me emrin e artit, “Stresi”. Për habinë e të gjithëve 31-vjeçari konsiderohet si një nga anëtarët e një grupi kriminal që operon në Tiranë në lidhje me aktivitetin e kundërligjshëm me tendencë “Trafikim narkotikësh” dhe “Krimeve kundër personit”.

Sipas të njëjtave burime hetimet janë zhvilluar nga Njësia Hetimore e Task Forcës Speciale Vendore Tiranë në Departamentin e Policisë Kriminale pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Për të riun e lindur në Tropojë dhe banues në Tiranë gjykata e kryeqytetit ka caktuar gjatë kësaj të mërkure masën e sigurisë “arrest me burg” për veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake”.


Të njëjtat burime thonë se Stresi ka qenë nën hetim për disa muaj nga policia dhe prokuroria për çështje si trafik droge dhe “krime kundër personit”. Gjatë arrestimit të Stresit në ambientet e një hoteli të ndodhur në Linzë gjatë kontrollit i janë gjetur dhe sekuestruar një sasi e vogël kokainë, një armë zjarri pistoletë e tipit “Pjetro Beretta” si dhe 12 fishekë të modelit 7.65 mm.

Stresi ka qenë në shoqërinë e një vajze 20-vjeçare me iniciale P.Ç. banuese në Tiranë për të cilën do të vazhdojë procedimi në gjendje të lirë e akuzuar për “moskallëzim krimi”.

Image result for stresi

Arkimed Lushaj njihet për disa probleme me drejtësinë edhe në të kaluarën. Ai është ndaluar në vitin 2012, ai u arrestua gjatë kohës, që po dilte nga një lokal nate, pasi me vete kishte një pistoletë pa leje. Pak muaj më parë, ai u shoqërua pasi ndodhej në një lokal në kryeqytet ku policia gjeti kokainë.

Image result for sali lushaj

I bujshëm ishte dhe rasti i arratisjes nga ambientet e Komisariatit nr 3 në Tiranë duke shkaktuar një sërë shkarkimesh në radhët e uniformave blu. Arkimedi është djali i Sali Lushajt, një personi edhe ky i njohur për kohën kur ka punuar si truprojë e ish-presidentit Sali Berisha. ©LAPSI.al

23 Comments

 1. Nje MUT me pak ne tirane,zari vin martinit dhe familjes berisha,eshte ne grupin e martinit,ka lidhje me ngjarjen ne bllok.

 2. Sali lusha ka lidhje me hetimin e vellait TRAFIKANT te Ministrit Xhafa.
  E pranoi qe e kush bujtur ne shtepi.
  Legenat e xhafes i fudin cunin ne burg per hakmarrje dhe per presion

  Te gjithe e dine qe stresi perdor kokaine. Sic e dine qe qifja ia jepte rames te paster.
  Kokaina perdoret nga rendom .

  Po edhe pistolete mban stresi se bo si cun i forte.

  Tani mbeti vetem vajza ..shyqyr qe e zune me vajze ne motel .

  Metoda ordinere neveritese te plehrave si xhafa e ardi veliu zagari i tij.

  1. o tifoz partie, nuk mbrohet cdo halabak per hater te partis. Stresi eshte nje moterqir qe e njofin te gjith. e di gjith parku atobuzabe ne tirane se kush eshte ky vemje.

   1. Akoma arrestohen njerez per pidh?
    Nuk me plas per stresin. Po te shkosh ne hotel per qefin tat dhe te kap policia me kar ne dore, vetem ne qelbistan e degjon. Vazhdoni komunista gjemoni dynjon se grate po ju qihen fort.

 3. Po pse mashtroni o gazet koti. Ai nuk ka qen ne dhomen e hotelit me asnje vajze. Po me nje dial, dil o Ari e trego te verteten, trego se cfar po beje me stresin?

 4. Akoma arrestohen njerez per pidh?
  Nuk me plas per stresin. Po te shkosh ne hotel per qefin tat dhe te kap policia me kar ne dore, vetem ne qelbistan e degjon. Vazhdoni komunista gjemoni dynjon se grate po ju qihen fort.

 5. Ky reperi i njohur me emrin Stresi, që qenka biri i një personi që ka pasur lidhje me Berishën, është një përdorues droge siç janë verifikuar me mijra këngëtarë si ai në botë, apo sot qenka “zbuluar” se ai është një pjestar i rrezikshëm i një grupi kriminal mafioz ?
  Edhe përdoruesit e drogës i dënon ligji por të mos harojmë se përdorues droge janë miliona njerëz e tek e fundit si përdorues droge në Shqipëri, dyshohet të jetë edhe kryeministri Rama.
  Problem për shoqërinë janë ata përdorues të drogës që nën efektin e saj, bëjnë veprime të dhunëshme.
  Këtu mandej do parë puna se cilat janë efektet më të mëdha negative të përdorimit të drogës, tek një këngëtar reper apo tek një kryeministër.

 6. Tani do e mesoje mire ate punen e sapunit,ka pune me shullazin tani i vjen dhe saliu,zeni,vini,salianji dhe fillojne bixhozin dhe drogen ne burg kurse ju skiftera blu me vrap me i cu cigare ketyre vemjeve

 7. Do ti cojme dhe motren dhe gruan tende qe ti shkerdhejne ne grup se ashtu e kane qejfin ato. Ti si duket e njifke mire punen e sapunit, por nuk e kane qejf sapunin te gjithe si puna jote

 8. Ty mor koke kari qe mi del ne mbrojtje keti kelyshit te vividolit qe vetem qelbin e malokve ka shperndare,ti kurve shih veten lere stresin te meret me sapunin ti si kurve qe je coi cigare tani,po nuk ja cove cigaret gruan e motren ti fut te ceta e vicidolit me pronar saliun,more vesh qirja

 9. Nuk i ha kujt per stresin.
  Thjesht eshte arrestim me motivim politik.

  Stresi dihet ca eshte.

  Xhafa dihet ca eshte.

  Puna eshte qe xhafa nuk shkon ne burg.

  Tani dallimin bejeni vete ju te rilindjes

  Te fala sandrit dhe motres se taulantit.

 10. Ketij plehres nuk i ka thene njeri pune e mbare se vetem droge si spacator ka shperndare kjo eshte puna e tij,dhe ka idhull saliun

 11. Te kapen te gjithe morrat e zagaret, ti kalbin te gjithe brenda, ngrihuuuu o Enver me Stresat e me vis martinat te gjithe plerat

 12. Ky hiqej si kelysh kurve ke emisionet Canit,ja kam fut policise gjith ato here,po tani beji yzmet sapunit te ndihmon dhe shullazi me vinin

 13. Eshte thjesht dobesim i mbeshtetesve re PD. Ju o harabelat e PS motra do ju shkerdhehet se shpejti..do ju nxjerre Saje qorri te gjitha bythqirlleqet..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu