• |
ide | kryesore

Mesazhi i koduar/ Si e paralajmëroi Saimir Tahiri largimin e Xhafës

Të fundit

Plot një vit më parë, pikërisht në tetor 2017 për të përmirësuar imazhin e tij pas largimit nga ministër i brendëshëm, Saimir Tahiri vendosi të dalë në portokkali. Përtej batutave të emisionit humoristike dhe furçeve se ai kishte rregulluar estetikisht policinë, e parë nga sot kjo dalje mund të lexohet edhe si mesazh i koduar. Pasi në një batutë me personazhin e policit Fatmir, Tahiri pyetet se pse iku nga ministër, ai lë të kuptohet se atë e hoqën. Por pjesa më aktuale sot është ajo kur ai flet për pasardhësin e tij Fatmir Xhafa. Njëri nga policët thotë: “Ju që ju mbaron emri me mir, pas një kohe ju flakin” . Dhe Tahiri përgjigjet: “Uleni zërin se dhe ky që është tani ministër, me “mir” i përfundon emri” (shiko videon min 6 50- 7 22).


©Lapsi.al 
7 Comments

  1. ahaha.. sa te zgjuar jane keta anal-istat e lapsit.. e gjeten ‘ mesazhin e koduar’… tek nje emisjon humoristik nje vit me pare …

    Keta jane kara fare.

    ahaha

  2. Markovic’ kujdes me batutat, sepse pronari tend i partise ka hequr dore nga Nudo, kurse ti nga banaliteti. E di sepse,,,,,se nuk te prano ne parti, ose te heq edhe ty ndo nje llokem nga ato qe fito me tepsine. Ju keshtu jeni, se ashtu keni ardhe, KUQALE…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *