• |
ide | kryesore

Del foto e Saimir Tahirit në qelinë e burgut, me Safet Bajrin dhe Kelmend Balilin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në rrjetet sociale po qarkullon një foto e ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri nga qelia e burgut. Në foton që është publikuar nga Flamur Vezaj, duket ish-ministri në shoqërinë e Kelmend Balilit, i pagëzuar si Escobari i Ballkanit, me Safet Bajrin, një nga të arrestuarit e grupit Bajri në Shkodër dhe të një të burgosuri tjetër.


Pas lirimit të Saimir Tahirit nga burgu, avokati i tij, Maks Haxhia tregoi se një person me precedent të theksuar kriminal, në momentin kur kishte dalë nga burgu, i kishte shprehur keqardhje Saimir Tahirit që vuante ende dënimin.“Më vjen turp që dal unë nga burgu dhe rrini ju“, ishin fjalët, sipas avokatit Maks Haxhia, me të cilat ai i ishte drejtuar Saimir Tahirit. Më pas u mësua se bëhej fjalë për Safet Bajrin, person i lakuar në trafik droge, me të cilin thuhet se ish-ministri ka ndarë qelinë.18 Comments

 1. Ish-kryeministri Sali Berisha vijon shqetësimin për Arben Ahmetaj duke thënë sërish se ai ka marrë kërcënime për jetën. Por ku bazohet Berisha këto deklarata? Si gjithmonë Berisha deklaratat e tij ia vesh ‘qytetarit dixhital’, që në fakt shumë raste të tilla ish-kryeministrit i kanë rezultuar gënjeshtra.Foto burgu qe nuk tregon asgje,pervec si ne burg

 2. Ish-kryeministri Sali Berisha vijon shqetësimin për Arben Ahmetaj duke thënë sërish se ai ka marrë kërcënime për jetën. Por ku bazohet Berisha këto deklarata? Si gjithmonë Berisha deklaratat e tij ia vesh ‘qytetarit dixhital’, që në fakt shumë raste të tilla ish-kryeministrit i kanë rezultuar gënjeshtra.Foto burgu qe nuk tregon asgje,pervec si ne burg,por me dritare hapur

 3. Turpi i avokarise se markarks haxhiqiut. Po si ka mundesi qe vemje si makarsi i haxhiajve te dale ete flase. O Maks-kars a ishe tu tund kembet qe te qane hallin dyrnjaja….. po si nuk te vejn turp mor pjell e komunizmit qe te dhane nje dore e te besh pislleqe te kesaj natyre….. o MUT i MADH.
  Ti duhet e ishe ne burg per godinen e ” Pordhit te zhdrejtesise” o plehre…..
  p.s. Godina e Polit te Drejtesise este blere nga nje bythqire si maks muti i drejtesise se E-Drames, dhe shitet si fitorje…..
  MAKSI DUHEJ TE ISHE NE BURG SOT….. BASHKE ME QORRIN

 4. Policia qe ne duam “ ishte parulla ne kohen e Tahir tepelenesit rrace inferiore gjysme turq , bastardi,
  Do bejme shtet neve ….. hahahaha komuniste bije kurvash si mund e beni shtet ju , kur te paret tuaj ishin turq ,!!!!!

 5. Shfaqje te korruptuarish dhe gjelle qensh. Foto ilustrimi me i mire i aleances politike-krim jashte dhe brenda burgut. 32 vjet kjo pari politike ka tabllone e kesaj foto.

 6. Drejtesia qe duam. Pijani lengun vellezer te dashur e shihni se mos u ike pa pare ndonje seri e big brodherit apo Perputhen,per te tjerat vari k…E kujt i plas se cfare behet kur perpara ke pjaten e groshit e nje cope buke te mare me discount nga shitesi pseishte e nje dite me pare.

 7. U vërtetua se njeri nga avokatët e Ahmetajt gënjeu publikisht duke thënë se klienti i tij nuk është larguar po është në Shqipëri, kur ndërkaq ai na çonte të fala nga Londra.
  Mesa dij ka një nen të kodit penal që gënjeshtra të tilla konsiderohen si shkelje penale , si mbrojtje e krimit e avokati pas kësaj duhej të arrestohej me këtë akuzë.
  Vërtetë avokatët kanë për detyrë që të lehtësojnë dëniminn e klientëve të tyre duke interpretuar ligjet në favor, por edhe të nxjerrin të pafajshëm të akuzuarin duke gjetur fakte bindëse se për këtë paguhen, por jo të fshehin një fakt, një të vërtetë apo të gënjejnë publikisht.
  Edhe këto mano,vrat alla dridhe Like, për ta bërë hero Ahmetajn që qenka i gatshëm të denoncojë Ramën, janë si të pastrosh m….. me sh…..

 8. Te them te djeten nuk kisha pare ndonjehere burg me dritare me perde pa hehura pultrone se mos jane ne ndonje Bujtine ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *