• |
ide | kryesore

10-të pushimet e ëndrrave, kush janë vendet që duhen vizituar (FOTO)

Stil

Nëse po ëndërroni që të blini në pazaret e Marokut ose të hani “kimchi” në Seoul, çdokush ka një fantazi për udhëtimin.

Edhe profesionistët që punojnë në këtë industri janë të prirur që të krijojnë një vizion të pushimeve madhështore.

Ekspertët e kësaj fushe ndanë listën e vendeve që ëndërrojmë të vizitojmë. Sugjeruesit janë disa pronarët e hoteleve, dizajnuesit, specialistët dhe gazetarët që merren me udhëtimet.

1.Një udhëtim në parkun Paine në Patagonia (Andrew McCarthy, gazetar udhëtimi)

hbz-10-experts-dream-vacations-1-gettyimages-145049304

2.Të vizitojë oazin Siwa në Egjipt (Francesca Bonato, pronar hoteli në Meksikë)

hbz-10-experts-dream-vacations-2-gettyimages-169268071

3.Një udhëtim në Dritat e Veriut (Northern Lights) në Finlandë (Samantha Brown, e ftuar në Travel Channel)

hbz-10-experts-dream-vacations-3-gettyimages-561508033

4.Udhëtim në malet e Japonisë dhe e dyta në Costa Rica (James dhe Tamara Lohan, themelues të uebsajtit të hoteleve “Mr & Mrs Smith”)

hbz-10-experts-dream-vacations-4

5.Dua shumë të shkojë në Stamboll, New Delhi dhe Bangkok (Enrique Olvera, shef kuzhine në disa hotele në Meksikë)

hbz-10-experts-dream-vacations-5-gettyimages-528823149

6.Do të doja të merrja një udhëtim të gjatë përmes Afrikës Veriore, nga Marrakech në Aleksandri (Isadora McKeon, drejtore marketingu në Bunkhouse)

hbz-10-experts-dream-vacations-6

7.Më shumë se çdo gjë dua të shkoj në Afrikën e Jugut (Jeff Klein, kuzhinier i “Sunset Tower Hotel”)

hbz-10-experts-dream-vacations-7-gettyimages-144854925

8.Do të doja të shkoja në Bora Bora dhe të qëndroj në një nga shtëpizat mbi ujë (Clare Vivier, dizajnues)

hbz-10-experts-dream-vacations-8-gettyimages-569665535

9.Ka dy lloje udhëtimesh që do të doja të ndërmerrja, një me familjen dhe një me bashkëshortin tim. Në të parën do të doja të shkoja në Bhutan, që duket si skena e “The Lord of the Ring” dhe tjetra në Zelandën e Re. (Jasmine Robinson, specialiste udhëtimi te uebsajti i hoteleve “Mr & Mrs Smith”)

hbz-10-experts-dream-vacations-9-jasminerobinson_eaglesnest

10.Në krye të listës është Maçu Piçu, për të shijuar traditën e Perusë (Jeff Potter, drejtor i Surf Air)

hbz-10-experts-dream-vacations-10-gettyimages-548576175

iconstyle 

2 Comments

 1. Hello there,

  My name is George, and I was wondering if you would like to have your website lapsi.al promoted as a resource on my blog georgemartjr.com ?

  We are updating our broken link resources to include up to date resources for our readers. Our resource links are manually approved as a do follow link.
  If you are interested in having your site included as a resource on our blog, please let me know.

  Thanks for your consideration,
  George

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu