• |
ide | kryesore

Kryemadhi kundër Lapsi.al: “Po i shërbeni Ramës, ose Veliajt”

Arkiva, Kryesore

Monika Kryemadhi ka replikuar mbrëmë në një intervistë në “5 pyetje nga Babararamo”, ndaj disa shkrimeve të Lapsi.al që kishte ngritur pikëpyetje se si kryetarja e LSI-së mund të thotë se Erion Veliaj ka punuar dhe se ajo kalemendet 50% me 50% për të votuar kryebashkiakun aKtual në zgjedhjet e ardhshme.

“Nëse këtA lloj njerëzish nuk e kuptojnë, mua nuk më çudit fare, sepse ose këta bëhen pjesë e propagandës së Lali Erit… ose nga ana tjetër bëjnë punën e Edi Ramës për të filluar gjuetinë e shtrigave brenda partisë së vet dhe për t’i hapur korridoret e kandidimit të kandidatëve të tjerë brenda Partisë Socialiste, sepse duke qenë se mandati i dytë i Erion Veliajt i rrezikon kryetarllëkun Edi Ramës në krye të PS, atëherë atij i intereson kjo gjë”, ka thënë kryemadhi tek Babaramo.

Pavarësisht se pikëpyetjet që ngrinte Lapsi.al ishin krejtësisht të tjera (lexojini poshtë të dy shkrimet e Lapsit të shoqëruara me video) kryetarja e LSI pretendon se: “Është një ndryshim konteksti i fjalisë sime”.

Deklaratat / Dashuria e Monikës për Veliajn po përçan dhe LSI-në

Video/ Pse Kryemadhi mund të votojë pro Erion Veliajt?

Siç shihet edhe në shkrimet e mësipërme, Lapsi ka ngritur dy hipoteza: Ose Kryemadhi ka një lidhje okulte me Veliajn, ose në të kundërt ajo e përkrah atë për të bërë diversion brenda partisë në pushtet. Pikërisht për këtë, kryetarja e LSI-së u përgjigj: “më vjen shumë çudi që këta kritizerët ndihen të indinjuar për shkakun a po bën Monika diversion apo është Monika me Erion Veliaj. Le ta lexojnë si të duan. Unë di të them vetëm që Erion Veliaj është një kryetar bashkie që përfaqëson Edi Ramën dhe Partinë Socialiste, përfaqëson Rilindjen, por nga ana tjetër një mandat i dytë i Erion Veliajt do ta rrezikonte jashtëzakonisht shumë pozicionin e Ramës në krye të Partisë Socialiste”.

Me sa duket deviza e dikurshme: kush nuk është me mua është automatikisht kundër meje, ka zënë rrënjë thellë brenda LSI-së. Edhe pak ditë më parë kur Lapsi.al kritikoi veprimin e dyshimtë të presidentit Meta për ta kundërshtaur me bujë dhe pastaj për ta dekretuar si qingj Sandër Lleshin për ministër të Brendshëm (lexo shkrimin poshtë), partia e tretë në vend, që nuk e ka për gjë të kalojë nga njëri koalicion tek tjetri, nga Rama tek Berisha, pastaj tek Rama dhe prapë tek Berisha, nuk e pati të vështirë t’i krahasojë të gjithë me metrin e saj.

Dekretimi i Lleshit/ Presidenca si zyrë shantazhi

Edhe në këtë rast Lapsi u akuzua se po i shërben Edi Ramës. Kreu i grupit parlamentar, Petrit Vasili tha: “Konet e çkrehura mediatike me Laps e penë po çqepen vetë që të qepin virgjërinë e shqyer të Edi Rameë… Dhe e bejnë edhe për fare pak gjë… për miniera, që vrasin njerëz, a koncesione, që vjedhin të tjerë, a tenderë, që grabisin edhe ca të tjerë…”.

Natyrisht se sa i shërben Lapsi.al Ramës dhe Veliajt këtë e vëzhgojnë përditë lexuesit tanë dhe këtu nuk ka asnjë problem. Por, problemi duket se është me vetë LSI-në që hidhet përpjetë sapo Edi Rama e quan ndonjë nga mediat e pakta që e kritikojnë “kazan opozitar” dhe vetë sa i jepet rasti, përdor të njëjtat metoda.

©Lapsi.al

18 Comments

 1. ju ka rama derra ju ka erionka thi
  dit e nat keta ne goj duke ju qoi.
  ju ka rama lop ju ka rama kazan
  dit e nat ne shesh ju jep fiq mut.

  1. Ari je i pa pame fiq ske honger kurre se nuk Bohen ne Vucidol ne Gjermani ku Jeton eshte 0,70 cent nje koker dhe me socialen qe merr te ngel ne fyt or i vogli lokes

  2. zoterinj politikan te gjitha betejat i keni humbur,perderisa ju ndolleni ne hiperpadrejtesi,padrejtesia qe ne krijimin e vet nuk u krijua me vecori triumfi dobisuksesi dhe zgjillje qartesie harmonie uniteti sugurie gjallerie shprese paqe dhe shpetimi,edhe nese ju duk apo ju duket si e tille ,kur te maten raportet e forces do bindeni se sa fuqi ka padrejtesia,padrejtesinsi karakteristika ne zhvillimin e vet.e urren cdo gjallese cdo njeri ,e perkrahin vetem grupi interesit qe jan krejt pak,kurse drejtesin e duan dhe perkrahit te gjith,jeta eshte proces zhvillimi jo i pa moniturueshem nga krijuesi saje permes urtesise se krijimit dhe ligjit tije,nese ne zhvillim futet padrejtesia raliteti menjeher zbulon faktet e zhvillimit saje me autore dhe aktore,si paqartesit,problemet ne rritje antivleren urrejtjen zbehjen perplasjet shkatrrimin ,ai qe e krijoj i caktoj ndeshkim ne dy botet,keshtu e ka pranuar dhe njerzimi,qe te padrejtit korruptuarit mashtruesit hajdutet te ndeshkohen,por ndolli dicka u qeverishem me sisteme paralele te thuhet dhe pranohet drejte dhe u veprua padrejtesisht,por qe tani padrejtesia plotsoj kuptimet ,qe do thot,fetarisht shkencerisht dhe praktikisht ju e keni mbushur kupen ,ku taka gjallesat krijimi zotit ju nuk jua plotson me teket,sepse frymarrja dhe ekzisten ca jetes funksioni saje ,zgjilljet ,qartesia ,gjalleria shpresa siguria paqa ,uniteti harmonia njerzore funksioni i jetes ne toke nuk arrihet permes elementeve te padrejtesise grabitjes,poshtrimit degjenerimit,percarjes,tejkalimit mases,urrejtjes perplasjes,krimit,por vetem permes te drejtes hakut formimit,vlerave unitetit qe prollon mundesi zgjillje forc produktive,ne plotesimin e kerkesave dhe zgjilljen e problemeve njerzore,o populli im ju nuk keni nevoje me per padrejtesi ,kjo eshte rruge problemesh pa zgjillje u ngopem per nje shekull,ne te gjithe kemi nevoje per drejtesi hak te verteten sepse me te u krijuam vetem sipas saje funksionon jeta zgjilljet qartesia gjalleria zgjilljet shpresa,jeta e gjitha gjallesave mbi toke,prandaj nuk duhet te zhgenjehemi me qe te humbasim akoma me shum,keta ulleheqes kan nevoje tu perqaset,kuptimi vlersimi dhe bindja ne domosdoshmerit e zgjilljeve,qe te vlersohet raliteti ndahen problemet dhe pranohen zgjilljet,ka vend per pendim ,ka vend per tiu kthyer te gjith ullzimit zotit ka vend qe njerzve tu kthehet e drejta haku ka vend qe gjith te rreshtohemi njerit nga kater grupeve njerzore qe mbajne boten apo nje vend te ruajtur nga mos shkatrrimi,keta jan dietaret ,2 ullheqesit e drejte lutjet e besimtareve dhe guximtaret,ullheqes te drejte kemi keta jane perfaqsuesit e dituris , fjales dhe veprimit ,sipas ullzimit zotit ne toke,zoti e ka plotsuar meshiren e tije mbi ne ne krijim dhe shpallje hyjnore,mbetet qe vetem njerzit ta kuptojne pranojne dhe zbatojne qe te behen te meshirshem dhe drejte me njeri tjetrin,sikur te gjith te reshtoheshim sipas mundesis dhe nivelit te angazhoheshim ne dobi duke u mbeshtetur tek ullzimi zotitduke u bere ndihmes dhe plotesues ne dobi,,menjehere eshtja jone si zgjillje merr formen e duhur me perfundim te mire sepse rruga e drejte eshte rrug zgjilljesh pa probleme eshte ajo qe sejcili ndjen dhe don per veten e vet por qe i malli zot na meson qe ate cfar deshirojme per vete duhet ta deshirojme edhe per tjetrin por kjo ,kuptohet qe nuk arrihet pa qen nen ndikimin ne formim te drejte politikes drejte ligjit drejte ullheqesit drejte ligjvensit drejte,dhe ligjzbatuesit drejte pa u bere dhe vene e drejta ne sistem te drejtimit dhe kontrollit jetes ne vend por qe fuqin per ta vene e ka vetem angazhimi total ne unitet mendimi dhe veprimi rreth ullheqesve te drejte qe si komb nuk i mungojne por mungon angazhimi dhe konfirmimi i inteligjences dhe vrullit kombetare per ta bere ralitet te pranueshem per gjith

 2. Eshte shume komiko-tragjike puna e Andit dhe kritikat e Mones! Qershia mbi torte eshte poezia e ARI-t, analfabetit qe qenka poet?!

 3. Bravo Lapsi. Jeni te vetmit qe guxoni te shani Velin ose sic njifet me mir plehu. Gjithashtu e keni provu qe LSI vazhdon flirtimin si kurv ose me lug ne brez. Rama tashme esht nje RL qe ja thy llampa vetem ben tik-tek se drit ska mo. Shqiptart kan nje shans me rrzu qelbanikt. Rrezimi ka shum rendsi, edhe pse PS mund fitoje prap, do ta din se me ramen prap shqiptart trima i rrezojn. Ne rrezim do ken viktam dhe RL do stopoje …

 4. Z Monika, mire qe te pelqen puna qe na pska bere lali fiku, por me taksat qe i ka rritur, po me vjedhjet e tenderave te shkollave, e ata me pare, ky klloun kaq i mire te duket? Thuaja nje here te vetme fjalen HAJDUT, se nuk e vret, por e ledhaton, si me keto koplimente qe i ke bere nje mashtruesi.

 5. FAX FIX FUX FUCK
  Ti i thua gruas se HAJDUTIT me fakte te etiketoje pa asnje fakt te tjeret HAJDUT!!!!!!????
  Po paske qene loqe fare a derezi!

 6. Zonja kryemadhi distancohuni realisht nga rilindja e veliaj qe te besoheni nuk dukeni te sinqerte diku tjeter opozita do te kishte djegur kryeministrin ne kryeminstri brenda turp per opoziten fasade qe po beni.

 7. I trashi, idioti, zabrahani i rilindjessi i paemer’ Nese i kam kerkuar qe ti thote ‘hajdut’ ketij kllouni , sdo te thote qe mos ti thote hajduteve vjedhes. se ju banditet rilindas, kelyshe kurvash, kriminele te trasheguar, vetem keto vese keni, andaj vendi ka ecur para, se ju kemi ju qelbesirave ne krye, deri sa tu vije ngordhja e perhereshme, funderrira, e mbeturina kuqalesh.

 8. Mona e florinjta me kete mbrojtje ka nxjerre site, dtth ka zbuluar monen e vertete, sorry,
  Bubullin. Mona prej florini:
  Nëse
  këtA llooooj njerëzish
  nuk e kuptojnë,
  muuuua
  nuk më çudit fare!!
  SuperLideria-Nona!!!,

  Seepseeeeeeee
  ose këta bëhen pjesë e propagandës së Lali Erit… Mik- armik im 50-50, punetorit te moooodh
  qe shefi I bandes rama
  e shtrengon gjynofqarin
  te beje krimet e Bandes,
  (v. o lali Mortja se paku anetar I Bandes & ne enderr per KryetarBandes I Bandes,
  I cgenjyer me komshillikun e shefes se PartiseOpozitare nr2
  (qe gjun Koken e Meduzes me…. Cizmen – e lavishme sa qe derdhet ne torte te ditelindjes)

  E nga ana teeter, bubullin,
  bëjnë punën e Edi Ramës për të filluar gjuetinë e shtrigave brenda partisë së vet dhe për t’i hapur korridoret e kandidimit të kandidatëve të tjerë brenda Partisë Socialiste,
  sepse mandati i dytë i Erion Veliajt i rrezikon kryetarllëkun Edi Ramës në krye të PS.

  Dhe pra Mona e florinjta politikane I ndodhet ne krah Mostres Ri kunder Mostres ne fron,
  Superintelekt.
  Me MosterMortjen e pashtrenguar-punetor
  fiton Demokracia, Integgrimi….

  Nuk Cuditem qe s’merrni vesh!.
  Ua them Une me ckoqitur:
  PiktorMostren 100%
  e heq vetem KomshiMostra 50%.

  Kështu,
  planA: NE bejme koalicion me 99ç KMinister, dhe ju biem lumturine,
  plan B: fillojme nga e para gjej nji Moster tjeter komshi ta heqi (MortjeMostren ‘me shtrengim’)

  Superinteligence- superpolitikaneNona
  Në’ Fermen e Kafsheve’.

  Ee, mi Mone!
  Zgjidhni o milet message mostrave:
  Njeri u thote cope: kazan.
  Tjetri: Shpellare.
  Tjetra: thjesht truthare.
  Tjetri : digjni, thyeni- mos me lini vetem….se qepalloj.

 9. Per te kuptuar botekuptimin e dikujt mjafton te kuptosh ne thellsi fjalet qe thone qartazi, dhe te perpilosh nje rrjedhe mendimi te tyre. Shumicen e kohes fjalet ne vend qe te jene rruge komunikimi i mendimeve jane e kunderta, dhe perdoren jo per te zbardhur mendimin por per ta mbuluar, sidomos kur mendimi eshte vulgar dhe vetja te duket poet.
  Po te marim prsh, fjalimin e Vasilit : “Konet e çkrehura mediatike me Laps e penë po çqepen vetë që të qepin virgjërinë e shqyer të Edi Rames” dhe ta perkthesh ashiqare do te thote tekstualisht qe lapsi e pena jane kone pa takat qe po i cahet picka per te qepur picken e e shqyer te Rames. Ky ishte mendimi rreal i Petrit Vasilit. Boteformimi i Vasilit eshte boteformim pervers, po te punonte ne nje byrektore dhe sdo te qe problem socjal por meqense eshte numri dy i LSI perben rrezik kombetar.

 10. Për të mbyllur çdo iluzion për “punët e mëdha” që ka kryer Erion Veliaj si kryetar bashkie i Tiranës, ju rekpmandoj gjithë lexuesve të Lapsit të shohin një video satirë të oficerit të policisë , Zaganit, që zbuloi lidhjet e “rilindjes” me grupet mafioze të drogësë
  Ai ka postuar në rrjetet sociale një video me diçiturën :
  “Kush mbjell pemë e i dalin grataçiela” ?
  Në videon e shkurtër duken disa pisha të vogla që duke u rritur, transformohen në grataçiela
  Një satirë therrëse e gjetur me zgjuarsi që flet më shumë se 100 shkrime “kritike” të Bushatit për lal Erin, e një realitet i njohur për Erion Veliajn.
  Ka vërtetë në stilin e të bërit politike të znj.Kryemadhi që ja veshi me çizme në Kuvend Edi Ramës, një farë diferencimi të ashpërsisë kritike me Veliajn. Ka edhe në retorikën e saj politike ku kërkon të distancohet nga bashkëshorti president, duke i dalë edhe atij “kundër”, një stil të dyshimtë që të kujton stilin “dridhe Like”.
  Por të më ndjejë gazetari Bushati, sepse edhe ai në stilin e të bërit politikë mediatike, ka elemente të stilit “dridhe Like”. I bije kokës Edi Ramës, pa haruar asnjëherë të shtojë se edhe ai po bëhet “po aq i keq si Berisha”
  Monika sëpaku. e ka me sinqeritet apo jo, e ka pranuar publikisht se LSI ka bërë gabim që bëri aleancë me “rilindjen” e Ramës.
  Por nuk e kemi degjuar asnjëherë Andi Bushatin të pranojë se ka bërë gabim kur i ka dalë Ramës në mbështetje në 21 janarin e famshëm kur sëbashku me Artan Hoxhën ishin rrjeshtuar si argatë të gjatoshit, e vazhdojnë të sulmojnë që të dy edhe sot Berishën, po me akuzat e Ramës.

 11. Qe jane te dy ndyresirat me famekeqe te Shqiperise, kjo nuk ka dyshim, por ajo qe dyshohet me shume eshte se kush e ndhmon me shume hale qeverine; opoaiçka qe nuk leviz, e paguhet me parate e droges per kete, apo lapsi.al?

 12. Kjo leshelistja me cizme, e te gjithe te kallepit te saj, janefatkeqsia e ketije populli, por eshte si puna e majmunit nuk e leshon degen ku eshte kapur, pa kapur tjetren. Leshoi salen, pasi kishte kap edin, leshoi edin pasi kishte kap bashen, do te leshoje bashen pasi te kete kap veliajn

 13. zoterinj politikan te gjitha betejat i keni humbur,perderisa ju ndolleni ne hiperpadrejtesi,padrejtesia qe ne krijimin e vet nuk u krijua me vecori triumfi dobisuksesi dhe zgjillje qartesie harmonie uniteti sugurie gjallerie shprese paqe dhe shpetimi,edhe nese ju duk apo ju duket si e tille ,kur te maten raportet e forces do bindeni se sa fuqi ka padrejtesia,padrejtesinsi karakteristika ne zhvillimin e vet.e urren cdo gjallese cdo njeri ,e perkrahin vetem grupi interesit qe jan krejt pak,kurse drejtesin e duan dhe perkrahit te gjith,jeta eshte proces zhvillimi jo i pa moniturueshem nga krijuesi saje permes urtesise se krijimit dhe ligjit tije,nese ne zhvillim futet padrejtesia raliteti menjeher zbulon faktet e zhvillimit saje me autore dhe aktore,si paqartesit,problemet ne rritje antivleren urrejtjen zbehjen perplasjet shkatrrimin ,ai qe e krijoj i caktoj ndeshkim ne dy botet,keshtu e ka pranuar dhe njerzimi,qe te padrejtit korruptuarit mashtruesit hajdutet te ndeshkohen,por ndolli dicka u qeverishem me sisteme paralele te thuhet dhe pranohet drejte dhe u veprua padrejtesisht,por qe tani padrejtesia plotsoj kuptimet ,qe do thot,fetarisht shkencerisht dhe praktikisht ju e keni mbushur kupen ,ku taka gjallesat krijimi zotit ju nuk jua plotson me teket,sepse frymarrja dhe ekzisten ca jetes funksioni saje ,zgjilljet ,qartesia ,gjalleria shpresa siguria paqa ,uniteti harmonia njerzore funksioni i jetes ne toke nuk arrihet permes elementeve te padrejtesise grabitjes,poshtrimit degjenerimit,percarjes,tejkalimit mases,urrejtjes perplasjes,krimit,por vetem permes te drejtes hakut formimit,vlerave unitetit qe prollon mundesi zgjillje forc produktive,ne plotesimin e kerkesave dhe zgjilljen e problemeve njerzore,o populli im ju nuk keni nevoje me per padrejtesi ,kjo eshte rruge problemesh pa zgjillje u ngopem per nje shekull,ne te gjithe kemi nevoje per drejtesi hak te verteten sepse me te u krijuam vetem sipas saje funksionon jeta zgjilljet qartesia gjalleria zgjilljet shpresa,jeta e gjitha gjallesave mbi toke,prandaj nuk duhet te zhgenjehemi me qe te humbasim akoma me shum,keta ulleheqes kan nevoje tu perqaset,kuptimi vlersimi dhe bindja ne domosdoshmerit e zgjilljeve,qe te vlersohet raliteti ndahen problemet dhe pranohen zgjilljet,ka vend per pendim ,ka vend per tiu kthyer te gjith ullzimit zotit ka vend qe njerzve tu kthehet e drejta haku ka vend qe gjith te rreshtohemi njerit nga kater grupeve njerzore qe mbajne boten apo nje vend te ruajtur nga mos shkatrrimi,keta jan dietaret ,2 ullheqesit e drejte lutjet e besimtareve dhe guximtaret,ullheqes te drejte kemi keta jane perfaqsuesit e dituris , fjales dhe veprimit ,sipas ullzimit zotit ne toke,zoti e ka plotsuar meshiren e tije mbi ne ne krijim dhe shpallje hyjnore,mbetet qe vetem njerzit ta kuptojne pranojne dhe zbatojne qe te behen te meshirshem dhe drejte me njeri tjetrin,sikur te gjith te reshtoheshim sipas mundesis dhe nivelit te angazhoheshim ne dobi duke u mbeshtetur tek ullzimi zotitduke u bere ndihmes dhe plotesues ne dobi,,menjehere eshtja jone si zgjillje merr formen e duhur me perfundim te mire sepse rruga e drejte eshte rrug zgjilljesh pa probleme eshte ajo qe sejcili ndjen dhe don per veten e vet por qe i malli zot na meson qe ate cfar deshirojme per vete duhet ta deshirojme edhe per tjetrin por kjo ,kuptohet qe nuk arrihet pa qen nen ndikimin ne formim te drejte politikes drejte ligjit drejte ullheqesit drejte ligjvensit drejte,dhe ligjzbatuesit drejte pa u bere dhe vene e drejta ne sistem te drejtimit dhe kontrollit jetes ne vend por qe fuqin per ta vene e ka vetem angazhimi total ne unitet mendimi dhe veprimi rreth ullheqesve te drejte qe si komb nuk i mungojne por mungon angazhimi dhe konfirmimi i inteligjences dhe vrullit kombetare per ta bere ralitet te pranueshem per gjith ky eshte vrulli i fjales se lire dhe drejtes hakut qe merr perpara dhe shembe padrejtesin ,dhe hap cdo dere te mbyllur dhe rezistenc me paqe permes bindjes prandaj ju te internetit mos tentoni te na bllokoni me komentet te drejten tone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu