• |
ide | kryesore

Shpëton mirë, dënimi për Milan pritet të jetë vetëm financiar: gjobë mes 5 e 7 milionë euro

Sport

Pritja për komunikimin e dënimit nga Uefa është drejt fundit: Milan duhet të njohë sanksionin për dhunimin e Fair Play Financiar për tre vjecarin 2014/17, brenda gjysmës së parë të javës së ardhshme. Sipas Il Sole 24 Ore, në kampin kuqezi pritet vetëm dënim financiar mes 5 e 7 milionë euro pa limite në merkaton e futbollit ose në listën e Europa League.

Më e keqja për Milan duket se ka kaluar. Kuqezinjtë, që duke parashikuar gjobën kishin ndarë 17 milionë nga bilanci, janë të bindur se delegacioni i dërguar në Nyon në 20 nëntor, formuar nga presidenti Scaroni, disa avokatë dhe përfaqësues të Elliott, kanë pasqyruar në mënyrën më të mirë projektin dhe kredibilitetin e sipërmarrjes amerikane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu