• |
ide | kryesore

Studentët refuzojnë ftesën e Ramës

Lajme, Të fundit

Studentët nuk janë vonuar t’i përgjigjen Ramës për ftesën e tij për dialog ditën e nesërme.

Ata janë shprehur se nuk ka negociata me asnjë prej qeverisë, as Edi Ramën e asnjë tjetër.

‘Studentët nuk pranojnë. Jo negociata.

Të plotësojë kërkesat. Ne jemi këtu në shesh të gjithë bashkë, nuk ka përfaqësi.

Nuk ka negociata’, janë shprehur studentët të gjithë së bashku.

Studentët në protestë, Rama i bën një ftesë (FOTO) 

13 Comments

 1. Ftese per dialog me studentet ne fcb jo ne kryeministi,nuk e shisni dot sapunin per djath,studentet ndjehen te lodhur te gjithe thone nga nje kerkese dhe ne fund do te shkojne ne shtepi pa mare dhe ato qe jane te mundeshme per ti mare,duhet te dish te administrosh fitoren,por po tregojne qe ne vetem dime te kerkojme,tani qe ne proteste jane futur dhe shpellare nga PD-Lsi duke folur me megafon,dalengadale studentet e zgjuar po largohen,sot ishin 395 njerez

 2. Protesta duhet te zgjerohet ne permasa dhe ne kerkesa sepse e tille eshte situata ne vend.
  Shume imediate eshte edhe nje proteste masive para prokurorise pergjithshme per te kerkuar arrestimin e ministrit Gjiknuri ,hapjen e nje procesi penal ne lidhje me fallsifikimin e dokumentave e vjedhjes shume milionshe.
  Arta Marku te arrestoje personat e implikuar ose perndryshe te kerkohet doreheqja e saj.
  Pa shkaterrimin dhe denimin e kastes mafioze nuk mund te shpresojme per nje Shqiperi demokratike, ku ligji qendron mbi te gjithe dhe te gjithe pa dallim jane njisoj para tij,
  Shqiperia nuk eshte ciflig i Edi Rames,as i Sali Berishes,as i Ilir Metes qe bejne si ju do qejfi i tyre me Shqiperine dhe shqiptaret. Shqiperia eshte e jona dhe ne duhet te ngrihemi e ta mbrojme Shqiperine dhe vehten tone nga keta gjakpiresa ,kanibale!
  Koha eshte tani!!!!

 3. Rrefuzoni cdo lloj njeriu qe tepsine e desh per vete, por nga frika jep cdo gje. Rrefuzoni garipin e Tirones qe ja shtyp bajamet e gruas Çet Kastrati. Linda esgte kurve e vjeter e nuhat shukun e lekeve

 4. Dialog per te mbrojt superkeq qerrevisjen? Studentet ti ka nxjerre ambasada amerikane o dok kinez. Nuk ke shanc me i preke. Ose vepro duke fillu me te ardhurat qe ke mbledh nepermjet bashkise te fiqve dhe tarifat qe ke mbledhe prej ministrise te Rudines. Te gjitha buxhetet e miratuara nga mica anglishtfolese e financave te skanohen.. Vazhdo me denoncim ne prokurori te listes me emra te pedagogeve kurvare e taksidare. Ja u zgjidh ajo qe kerkojne studentet.Ato port halet ste dolen gje. Kush jua ka pa hajrin kuckave te pispillosura e te zgjebosura. Sa like kishte ministria e Rudines

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu