• |
ide | kryesore

Studentët në protestë, Rama i bën një ftesë (FOTO)

Lajme, Të fundit

Pas protestave dhe shpalljes së 8 kërkesave, Edi Rama ka reaguar në “Facebook” ku njofton se ditën e hënë do të këtë një dialog për Universitetin duke nisur nga ora 11:00.

47571967 10156298153426523 4487046668792889344 N

Rama shkruan se studentët do të njihen edhe me ftesën, e cila sipas tij ka për synim t’i shërbejë dialogut mes studentëve dhe organeve qeverisëse.

Pas dorëzimit të 8 pikave në ministrinë e Arsimit, studentët dhe protestuesit, shqetësimet e tyre i kanë adresuar edhe tek kreu i Kuvendit, Gramoz  Ruçi dhe tek kryeministri Edi Rama, ndërsa njoftojnë se pikat e tyre janë të panegociueshme.

Studentët letër me 8 kushte Ramës: Janë të panegociueshme (FOTO) 

4 Comments

  1. Leni dokrrat e hinit KM. Nuk ecin ma forumet e pispillosura te zgjebosura. Me cfare shihet me ate strategji te mureve, te tavaneve e te fasadave don me vazhdu. A ke ca ju ban rektoreve, dekaneve qe mbledhin provim per provim kuoten ne euro tash 25 vjet? Ku perfundojne e dime. Ktu bahet fjale per prerje me thike te dekadences. U bahet ndryshim ose nuk bahet, ma e ndershme

  2. Shoku karominister aman mos u lodh shume, beje pushim edhe te henen meqe eshte dhe nga e marta behu gati per pushime te gjata

  3. Zoti KM! S’po e mban dot tepsine qe deshe,mbaje me Manen,Fushen,Salillarin,Rahamin,Carapulin ,c’ne studentet tek tepsia jote.Ti i vodhe ata,i varferove familjet e tyre,i quajte katramane dhe paret e tyre i perdore sikur qene te sateme.Tani qe litari po mblidhet do qe t’ja u lesh tepsine ne dore sic ke bere gjithmone.Shko futu ne preherin e oligarkeve dhe krimineleve,se atyre ju perket.

  4. Kur i ben ftese studenteve, mos bej kodoshin lart e poshte. Çeti ja ka shtyp bajamet Lindes se kjo lloj basmje je ti o dhjaks

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu