• |
ide | kryesore

Berisha komenton incidentin mes Hasës dhe Ramës: Vezët u morën në Surrel, goditja ishte një dhuratë për Vitin e Ri

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha, i pyetur nga gazetarët për incidentin që ndodhi në Kuvend, ku kryeministri Rama u godit me vezë nga deputeti i PD-së, Endri Hasa, u shpreh se për Ramën kjo ishte një dhuratë për Vit të Ri.


“Endri Hasa i dhuroi Ramës kartolinën e Vitit të Ri. Vezët Hasa i kishte marrë në Surrel”, u shpreh Berisha.Ndërkohë vijon protesta përpara Kuvendit. Në protestë marrin pjesë studentë e qytetarë në mbështetje të kauzës për Universitetin. Protestuesit, të revoltuar, kanë hedhur dhe tymuese në drejtim të Policisë.9 Comments

  1. Sali Perbindeshi.
    Besoj se vezet u moren nga bytha e Lules. Qarkullon nje vidio qe deputeti u afrua Lules i futi gishtin dhe i nxori vezet. Po nga nga bytha e Lules dolen,te prishura si Lulja kane qene.

  2. shyqyr qe beri nje veze Luli ne gjith keto vite si kryetar, se gje tjeter sdi te bej. O Sali je ber per te ardhur keq. studentet nuk e duan Ramen po mos kujto se te duan ty. ste donin as ata te ’90 po atehere arrite tua vjedhesh kauzen. tani qe je plak e me mentalitet enverist, si ha me palla te rinjve per ty. As ti as Rama nuk arrini dot ta kuptoni brezin e ri se vini nga nje edukim enverist. nuk arrini dot ta kuptoni se keni limite ne skemat e te menduarit, keni obsesion kultin e individit e nuk e dini cka do te thote demokraci e shtet ligjor. jeni mesu me vjedh e me vra pa ju hy gjemb ne kemb. uroj qe organet e reja te drejtesis tu shfarrosin te gjithve si klas politike e korruptuar, tradhetare e karagjoze.

  3. si nuk i dogjova njeher keta te PD te bejn nje diskutim serioz, te flasin per ekonomine, per legjislacionin, per programet qe kan ne sirtar si alternativ e qeverise aktuale, per alterativat qe ofrojn ndryshe. vec mjell e vez e hajd bejm nje byrek. taksat e popullit te hedhura dem. nejse, si eshte katandisur ajo parti… kush te flas ed paloqja, salianji, ai tjetri alibeaj qe thoshte hiqni xhafen se ka vllai ne burg nderkohe qe vet kur ishte minister i brendshem a i drejtesise e kishte edhe ai vllai ne burg. ke te degjosh nga keta te flasi per ekonomine apo per strategji kombetare zhvillimi. njeri rryl e tjetri fyll me mendje pyll.

  4. Ostalin e zigur tregojini ketij krimineli ku I kishte futur luli vezet qe ja dha atij te serverave te saliut me 21 janar,thuaj te verteten Stalin e zigur mos e genjeni saliun,e dini vete cfare ndodh.

  5. Aty te rrish te shtepia pervec shurres tani do nderroni pamparsat saliut ka filluar te dhjese shume tani hani dhe ju nga pak,se per ju ai dhjet Majlt,aty do rrini deri kur saliu te ngordhe,motrat,grate,mamkat tuaja I keni lene ne dispozicionit te shpellareve dhe skiftereve,bej detyren mire stalin se do ta shkepin bythen copa copa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *