• |
ide | kryesore

Yjet e Hollywood bashkohen për të nderuar Elvis Presley me rikrijimin e “68 Comeback Special”

Paparazzi, Slider

Në ditën që Elvis Presley do të kishte mbushur 84 vjet, disa yje të Hollywood-it do të bashkohen, duke e nderuar me rikrijimin e “68 Comeback Special”.


Ed Sheeran, Keith Urban, Carrie Underwood dhe shumë të tjerë do jenë mesin e emrave të shumtë që do të marrin pjesë në këtë show.


NBC gjithashtu do të bashkojë edhe shumë yje të talentuara në muajin shkurt për të nderuar legjendën e shuar, Elvis Presley.

“Dëgjova John Legend për një ditë dhe mendova se do të këndonte në mënyrë të përkryer një nga këngët e Elvis”, tha producenti With Ehrlich.

“Pastaj Keith Urban kërkoi Post Malone për një duet në një nga këngët, ku ky i fundit automatikisht u dakordësua”, shtoi ai.

Audienca mund të presë shumë, duke pasur parasysh se kanë bashkuar emra të mëdhenj që do të punojnë së bashku për të arritur këtë projekt.

Jennifer Lopez, Alessia Cara, Yolanda Adams, Blake Shelton dhe Shawn Mendes janë disa artistë të tjerë që do të regjistrojnë këngët e Elvis.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu