• |
ide | kryesore

Emrat/ Këshilli Kombëtar i PD-së zgjedh sekretarët, Gazmend Bardhi numri “2” i selisë blu

Lajme, Të fundit

Këshilli Kombëtar i PD-së zgjidhi sot krerët e sekretariateve. Në një konferencë për shtyp nga selia blu Jemin Gjana prezantoi listën e fituesve.

Gazmend Bardhi do të jetë Sekretar i Përgjithshëm, i cili siguroi 277 vota përballë Dorian Teliti, që mori 44 vota.


Sahit Dollapi u zgjodh në postin e Sekretar Organizativ duke siguruar 258 vota, ndërsa Lulzim Omuri 60 vota si dhe 10 u shpallën të pavlefshme.

Në postin e Sekretarit për Çështjen Zgjedhore do të jetë Ivi Kaso, me 221 vota, duke mundur kështu Dorian Gjomarkajn, që siguroi 100 vota.

Ervin Minarolli u zgjodh Sekretar për Burimet Njerëzore me 278 vota, ndërsa Çlirim Gjata u zgjodh Sekretar për Çështjet Ligjore me 284 vota përballë Marinela Ziut, e cila mori 37 vota.

REZULTATET E VOTIMIT

Sekretari i Përgjithshëm:

Gazmend Bardhi 277 vota
Dorian Teliti 44 vota
Të pavlefshme 7 vota

Sekretari për Çështjet Ligjore:

Çlirim Gjata 284 vota
Marinela Ziu 37 vota
Të pavlefshme 7 vota

Sekretari Organizativ

Sahit Dollapi 258 vota
Lulzim Omuri 60 vota
Të pavlefshme 10 vota

Sekretari për Çështjet Zgjedhore:

Ivi Kaso 221 vota
Dorian Gjomarkaj 100 vota
Të pavlefshme 7 vota

Sekretari për Burimet Njerëzore:

Ervin Minaroli 278 vota
Minushe Lazaj 44 vota
Të pavlefshme 6 vota

Bazuar në këtë rezultat fitues për secilin pozicion janë:

Sekretar i Përgjithshëm, Gazmend Bardhi
Sekretari për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata
Sekretari Organizativ, Sahit Dollapi
Sekretari për Çështjet Zgjedhore, Ivi Kaso
Sekretari për Burimet Njerëzore, Ervin Minaroli

 

3 Comments

  1. Sorosjani bardhi nr dy i PD,kelyshi i rustem gjates gjygjtari famekeq i komunizmit Cimi do meret me ligjet ne PD dhe te tjere ivi kaso djali i prokurorit te komunizmit kjo eshte PD e 2019 dhe e lulit

  2. O te qifte Kina robt po ti ke Kryeminister nipin e Spiro Kolekes apo ska problem se eshte Dylber Kadriu, Po Gramoz Rucin ish Ministrin e Sigurimit te shtetit qe e ke Kryekar parlamenti apo vari leshte dhe atij. Nga PD Bardh Spahiu eshte me i sakti qe kam degjuae dhe bravo Bashes qe u tregua me mend kesaj rradhe( sme plas shume trapi as per Lulin e as per PD)

  3. Ty mor klysh kurve komuniste cfare tu prish mor kurve une fola per emrat e rinj te PD,mbajeni pederastin e sorosit per ta pallu ju kurvat e PD dhe mos fol per komunistat dhe sigurimsat se PD eshte mbushur me bij e bija te kelyshave komunisto sigurimsa,ta gezosh CIM gjaten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu