• |
ide | kryesore

Pështyn në tunelin e Etihad: Higuain përfshihet në qendër të polemikave

Sport

Gonzalo Higuain nuk po arrin të bëjë impaktin që do të dëshironte në Londër me Chelsea. I pritur nga skepticizmi i tifozëve të Blues, Pipita fillimisht refuzoi të godiste një penallti, u kthye me dygolësh në Premier League kundër Huddersfield, por tani duhet të mbrohet nga stuhia e polemikave që pasoi disfatën e Manchester 6-0 kundër City dhe e gjitha për një të pështyrë.

Pas humbjes më të rëndë të Chelsea në histori, Higuain është inkuadruar nga telekamerat e pozicionuar në tunelin e Etihad Stadium, ndërsa pështyu në në brendësi të tij. Një gjest i pamenduar, ndoshta për shkak të nervozizmit për një humbje kaq të rëndë, por që po bën shumë zhurmë në Angli, ku argjentinasi akuzohet nga shumë tifozë për mungesë edukate dhe respekti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu