• |
ide | kryesore

Hapja e negociatave për Shqipërinë, ambasadori i BE-së: Të presim qershorin…

Lajme, Të fundit

Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca ndodhet në Bruksel ku po merr pjesë në Këshillin e Evropës në Bruksel. Në një postim në twitter, kreu i diplomacisë Evropiane në Shqipëri thotë se ka diskutuar me shtetet anëtarë për gjendjen e zbatimit të reformave kyçe dhe situatën aktuale politike në Shqipëri.

Sërish në Bruksel, në Këshillin e Bashkimit Evropian  për të diskutuar me Shtetet Anëtare në #COWEB gjendjen e zbatimit të reformave kyçe dhe situatën politike aktuale në Shqipëri. Në pritje të Raportit Vjetor të Komisionit Evropian dhe vendimit të qershorit nga Këshilli për hapjen e negociatave për anëtarësim“, shkruan Soreca në twitter.


2 Comments

  1. mafja e ambasadave te sigurimit te rr. e elbasanit ,e be me vilen e kurves vlautin .e gjithe kurvave te tjera nuk kane hallin per stabilitet ,sepse stabilileshi ne shqiperine e bandave dhe krimit ka kohe qe ka mbaruar.ata kerkojne e mbrojne stabilitetin e bandes rama qe i mbane me parate e krimit dhe te gjakut te shqiptareve .dhe ne protesta ata duhen goditur sebashku me ramen.ata do e mbrojne me cdo kusht banden rama sepse nderrimi i qeverrise do tju nxjerre horrlleqet dhe korrupsionin qe kane bere ketu.prandaj ata nuk do pjerdhur fare dhe do demaskuar cdo dite dhe ne cdo vend.nuk e pame apo degjuam majmunin lu te dilte ne mbrojtje te presidentit Trump apo te biznesit amerikan ne shqiperi po u shqye per te mbrojtur ramen .kjo nuk mund te spjegohet vetem me valixhet me dollare qe i ka dhene rama kinezit dhe disa kurvave te evropes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu