• |
ide | kryesore

Pas akuzave për përdhunim, vret veten këngëtari amerikan

Paparazzi, Slider

Këngëtari meksikan, Armando Vega Hil, është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij. Sipas policise vendase 63-vjeçari ka lidhur një litar në fyt dhe ka mbytur veten pasi u akuzua publikisht në Twitter se kishte përdhunuar një vajzë 13-vjeçare.


Sipas New York Times, Armando Vega shkroi një letër vetëvrasje teksa sqaron pafajsinë. “Këto akuza nuk janë të vërteta. Nuk duroj gjëra të tilla. Vetvrasja ime nuk është një akt që me bën të dukem si fajtor, por është një shprehje ekstreme e pafajësisë time”.


Autoritetet vendase nuk e kishin verifikuar ende nëse akuzat për përdhunim ishin të vërteta por mesa duket akuzat e shpërndara me shpejtësi në rrjete sociale dhe portale e kanë çuar këngëtarin meksikan në marrjen e vendimit tragjik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu