• |
ide | kryesore

Flet Gent Cakaj: E vërteta e lidhjes sime me vajzën e Linda Ramës

Lajme, Të fundit

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka folur për një lajm të shpërndarë në mediat online se ai bashkëjeton me Rea Xhillarin, vajzën e Linda Ramës nga martesa e saj e parë. Në një intervistë për emisionin “Opinion” ai tha se kjo ishte e pavërtetë dhe një shpifje për ta goditur atë dhe kryeministrin Rama.

“Kjo përveç se është absolutisht e pavërtetë është edhe dashakeqe. Me autorët e kësaj do ballafaqohem në gjykatë. Kanë bërë gjithfarë obstruksionesh me këtë çështje. Kjo është një gënjeshtër absolute bëhet për të njollosur kryeministrin dhe reformën në ministrinë e jashtme.

Kjo korrespondon dhe me një iniciativë që kemi marrë në ministri që është lufta kundër nepotizmit dhe klaneve në diplomacinë shqiptare. Janë klane të caktuara po spekulojnë.

Unë jetoj vetëm dhe nuk jam në një lidhje. Kjo është produkt i fantazisë së shfrenuar dhe unë turpërohem të flas për këtë çështje” – tha Cakaj. ©LAPSI.al

24 Comments

 1. Pervecse nuk di te flasedhe ben gafa te njepasnjeshme behet edhe qesharak. Nuk ka asgje te keqe te jesh ne nje lidhje sepse te ndihmon te relaksohesh dhe ‘shfryhesh’. Perkundrazi, ne moshen e tij do ishte e cuditshme te mos jesh ne nje lidhje ne mos po ka drejtim tjeter seksual qe i vjen turp ta thote. Kryeministri nuk e ka problem, bile me pare ne Peze te Tiranes eshte para me tanga ne shtepine e ‘mikut’ te tij anetar e deputet i PS.
  Mund te hedhesh ne gjyq mediat por do behesh edhe me qesharak. E Rama nuk e ka problem te mbrohet, mos ia qaj hallin sepse e ka ngrene turpin me buke qysh ne ndarjen ne gruan e pare…

 2. Po pse cte keqe ka o trongull..Hajde Minister i komanduar..Apo te quan edhe ty shpellar e ta merr per ofendim…Nuk i ben pershtypje atij qe i ben Orgie

 3. S’ka dhe aq problem or burre, se i ka ndodhur shefit tend. Ka nderruar 4 gra, ka punesuar ministra burra te ish-grave te tij…. ehuuuuuuuu
  Mos u skandalizo….. sa do te shohesh e degjosh!

 4. lexoni te madhin Taulant Muka ne facebook se si ja ka demaskuar nepotizmin ne Mpj me emra konkret ketij gjeniut qe ka bere politike 14 vjec hahaha

 5. Me se pari ky i postuari i spiunit te serbeve ne Kosove, Baton Haxhiut per Ramen, duhet pyetur, a e ka marre pasaporten shqiptare, dhe sa vjetersi pune eksperience ka, sepse ne kesi detyrash, ka caqe ligjore te pa shpallura definitivisht, por, qe edhe nje cunak, te perfaqesoi Shqiperine, eshte e duket stonature. Pastaj ka thenie atje ne Kosove se edhe ky, nga biografia na paska patur bashkepuntore me serbet, mos qofshin te verteta, por me mire e njeh populli atje.

 6. Te gatshem hijenat e pothales e salihut qe ushqehen me hormone dhe pastaj bashke ne Orgji te bodrumet e shqupit dhe salihu kenaqet kur shikon si hijenat i sulen kujdo qe salihu i urdheron

 7. bravo forumi pd me komente . po si ka mundesi komentoni si Mul Noka te gjithe . Spo mbroj ket te riun se sme ha per
  PS e PD po si ka mundesi vuvuzela te PD gjith komentuesit e lapsit vk me
  pak fjale . hajt rroft sala

 8. More po ka bure qe e shtron te bijen e Nashos qe ta shtroje ky pederasti , ky ju kruajt po ajo eshte buce i ngjan mamit qe se ngrys dot jeten me nje bure

 9. LISTA E PLOTE E NEPOTIZMIT!

  -NEPER AMBASADA:
  -Arabi Saudite Ambasador Sami Shiba me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Austri Ambasasor Roland Bimo mbushur moshen e pensionit me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit; dhe Keshilltare Aida Sakja motra e Kryetarit te Bashkise Kavaje Isa Sakja PD; dhe Sekretare pare pa status diplomat Selma Xhoxhaj Friedhuber me bashkeshort austriak;
  -Misioni Shqiptar OSBE Vjene, Diplomate me mandat te perfunduar prej kohesh ose pa status diplomati ne shkelje ligji;
  -BE Bruksel Ambasadore Suela Janina me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Danimarke Ambasadore Elida Petoshati, motren Valbona Petoshati Koordinatore ne Kryeministri dhe kunatin Armand Skapi Drejtor i Traktateve Mepj i propozuar per Sekretar i Pergjithshem; dhe Diplomat Viktor Pango, djali i Ylli Pangos PD;
  -Egjipt Ambasador Eduard Sulo me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -France Ambasador Dritan Tola me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit, dhe Diplomat Alket Çani pa status, vellai i Arian Çanit Klan;
  -Greqi Athine Diplomat Eno Çollaku aktivist Fressh PS;
  -Gjermani Berlin Diplomate Elinda Guri, aktiviste Fressh PS;
  -Holande Ambasadore Adia Sakiqi dhe diplomat Xhuljeta Keko me mandat te perfunduar te dyja pa status ne shkelje te ligjit;
  -Hungari Ambasador Arian Spasse me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Kanada Sekretare pare pa status diplomat Arlinda Dega, vajza e ilda Dega drejtore e Buxhetit dhe Finances Mepj;
  -Itali diplomatet Gentiana Mburimi, Ledia Mirakaj, Irida Xheneti dhe Artur Bardhi me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Izrael Ambasador Bardhyl Canaj me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit, dhenderr i Lenka Çukos;
  -Angli Keshilltari Lorenc Xhaferraj me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Poloni Ambasadorja Shpresa Kureta me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Rumani Ambasadori Ilir Tepelena dhe diplomatja Eva Nastas me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Rusi Ambasadori Arben Gazioni me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Serbi Ambasadori Ilir Boçka mbushur moshen e pensionit me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Slloveni Ambasadori Pëllumb Qazimi ushtarak me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit, diplomati Ilir Shqina, burri i Grida Dumës PD;
  -Sllovaki Ambasadorja Enkeleda Baduni Merkuri me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit, mbesa pra vajza e motres se Valentina Leskaj PS -eshte me dosje ne prokurori per marreveshjen e detit me Greqine;
  -Suedi Ambasadori Virgjil Kule mbushur moshen e pensionit pa status diplomati, dhenderr i Rita Markos, zevendesi i diktatorit Enver Hoxha;
  -Turqi Ambasadori Genti Gazheli pa status diplomat me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Zvicer Ambasadori Ilir Gjoni pa status diplomat me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit;
  -Vatikan Ambasadore Majlinda Dodaj, motra e Aleksandër Frangaj Klan;
  -Kuvajt (Saimir Bala), Katar (Kujtim Xhani), Emiratet e Bashkuara Arabe (Ermal Dredha) me mandat te perfunduar ne shkelje te ligjit, pa kontribut asnje investitor te sjelle ne Shqiperi.

  -BRENDA NE MINISTRINE E JASHTME:
  -Ardhur Keshilltar i Ministrit Gent Cakaj, djali i Preç Zogaj, Besian Zogaj PD;
  -Gazmend Barbullushi tashme Ambasador i dekretuar ne Spanje (deri tani Sekretar i Pergjithshem) ka djalin Marv Barbullushi Keshilltar te Ministrit te Turizmit Blendi Klosi (26 vjeç direkt nga bankat e shkolles puna e pare keshilltar ministri);
  -Armand Skapi behet ne vend te Barbullushit Sekretar i Pergjithshem (deri tani Drejtor i Traktateve ne Mepj) me njeren kunate Elida Petoshati Ambasadore ne Danimarke dhe tjetren Koordinatore ne Kryeministri, Valbona Petoshati;
  -Mimoza Halimi Drejtore e Pergjithshme e Çeshtjeve Politike ne Mepj dhe burri i vet Ariel Halimi specialist ne varesi direkte te saj tek Drejtoria e NATO Mepj;
  -Blerta Kadazadej prej 6 vjetesh Drejtore e Pergjithshme Ekonomike Mepj e njohur per baterdine e punesimeve tashme shkon Konsulle e Pergjithshme ne Stamboll pa status diplomat. Burri i saj Kujtim Kadzadej Drejtor i Pergjithshem pergjate 6 vjetesh paralelisht ne Ministrine e Mbrojtjes;
  -Drejtorja e Buxhetit dhe Finances Mepj, ilda Dega ka vajzen Diplomate ne Ambasaden Shqiptare Kanada, pa status diplomat -Arlinda Dega;
  -Silvana Leskaj, gruaja e Bujar Leskaj ish-kryetari KLSH, pa status diplomat eshte Shefe Sektori e Diplomacise Ekonomike;
  -Mirela Peza (Ndini), gruaja e Alfred Pezës PS, Shefe Sektori e Diplomacise Publike;
  -Inid Milo vajza e Paskal Milos, Drejtore e NATO ne Mepj dhe mbesa e Paskal Milos Antonela Dhimolea Shefe Sektori e Nismave Rajonale;
  -Drejtori Organizatave Shumepaleshe Mepj Sokol Gjoka ka djalin Donjet Gjoka ne pozicion te larte drejtues te Ministria Brendshme;
  -Shkëlzen Macukulli, nipi i Spartak Brahos PS, Diplomat Drejtoria e Amerikes dhe Azise Mepj;
  -Sokol Beja, djali i Fatos Bejës PD, te Drejtoria e BE ne Mepj;
  -Dashuri Shehu, gruaja e Sherefedin Shehut PD, te Drejtoria e Auditit Mepj.

 10. Rrofsh Moj Albulena qe na ftillove
  Ketu eshte bere lesh arapi.
  Ha mut o popull nashti.
  Shko e voto majtas djathtas.

 11. Ore popull budalla
  shiko sec behet ne kete dynja
  o popull ai ke mend
  shiko c’behet ne kete vend

  i shikon politikanet
  si jane lidhur ne te kater anet
  ty te hedhin hendek me hendek
  vete jane bythe e breke.

  mblidhe mendjen o i shkrete
  tek kutia kur hedh ate dreq -flete
  beje punen me mend dhe jo me -takat-
  ata nje dore e kane ne revanit nje ne bakllavat.

 12. Shqiperine e mori turku ivu zjarr
  Shqipetarmos rri po duku , shqipetar
  Shqiperine po e shqyejne hijenat pa kandar
  Shqipetar , po crri me si hu more qyqar, fatkeq

 13. Me kujtoka ate “Princin Vali Korleone” duke perdorur pa vend fjalen “absolut? Tjeter qe ben ky “gjeniu femi” eshte perdorimi i fjales “obstruksion” (obstruction ne Anglisht), qe po te perkthehen do te thote pengim/pengese. Hajde merre vesh cfare derdellit “Kane bere lloj lloj obstruksionesh” thote. Si duket obstruksion e ngaterron me “shpifje/sajesa/thashetheme”. Ky derdimen nuk di as Shqip, as gjuhe tjeter. Ka marre Mastera te Universiteti i Soros ne Budapest, te cilin Viktor Orban e mbylli.

 14. o lapsi ,al para nje ore bera nje koment brenda gjithe normave te edukates ,por shoh qe nuk e keni publikuar ,pse nuk kam perdorur fjalor pis apo keni filluar skartimet si ne kohen e qoftelargut,emri im ne faqen tuaj eshte marlon brando

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu