• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ylli Rakipi sherr me Taulant Ballën: Keni shkër***er Kodin Zgjedhor

Lajme, Të fundit

Gazetari Ylli Rakipi është përplasur ashpër verbalisht me kreun e Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla në emisionin “Dritare me Rudinën” në News 24. Rakipi tha se Balla bën vetëm propagandë, ndërsa thekson Meta ka shkelur vetëm Kodin Zgjedhor të cilin sipas tij e kanë shkelur më herët si Rama dhe Berisha.

“Presidenti Meta ka shkelur Kodin Zgjedhor. Ju dhe Sali Berisha keni bërë grusht shteti. Keni shkër***r Kodin Zgjedhor. E keni shkelur Kodin Zgjedhor dhe ke 3 orë që na flet këtu. Cilin nen të Kushtetutës ka shkelur presidenti? Më thuaj që ka shkelur Kodin Zgjedhor. Kush të pyeti për të drejtat e presidentit? Doktor a profesor, je? Ti duhet t’i çosh në gjykatë këto” – tha Rakipi.


“Presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, prandaj nuk e meriton që të jetë më në zyrën e presidencës. Presidenti ka shkelur nenin 90, ku parashihen detyrat e kreut të shtetit shqiptar” – iu përgjigj Balla. ©LAPSI.al

VIDEON E PLOTE E SHIHNI KETU.

15 Comments

 1. Ne mbledhjen e fundit te kryesise se PS, u vendos qe origjina nuk e shpjegon plotesisht gjendjen e Tauland Balles, si edhe u caktuan detyrat perkatese per te zbuluar shkaqet e thella te saj. Relatorja e ceshtjes eshte Elisa Spiropali.
  Ju lutemi dhe ju te kontribuoni me mendime dhe informacione lidhur me kete gje.

 2. Keta qelbesira u provuan 30 vjet.

  Nuk jane ne gjendje te organizojme zgjedhje keti qelbesira politikane.

  Zgjedhjet duhet organizuar nga qeveri teknike. Qelbesirat 3 muaj para zgjedhjeve te japin doreheqjen dhe te dalin ne Shqiperi te kerkojne voten.

  Pas zgjedhjeve Kryeministri teknik,ministri I brendshem teknik dhe policet qe nuk raporrojne tek ministri I brendshem politik, shkojne ne punet we kane patur me pare.

  Keyeministr teknik mund te behet nje Gjykates, Guvernatori I. Makes Qendrore ose ndonje Titull tjeter me reputacion.

  Shikoni o qelbesira eksperiencen e Maqedonise

  Beni nje marreveshje kombetare.

  20 vjetet e ardhshme zgjedhjet NUK do te organizohen nga POLITIKANET

  1. u be ne 2017 sic donte pd me muniatra me kqz edhe cfare ndodhi humbje koke e kembw.nuk lodheni qe sa here do vne zgjadhjet keta te njenjtin avaz kane.Droga. ju mendoni se ne kohen e pd nuk kishte? mos te theme me shume.sote ky fenomen po zhduket.blihen vota? do qire robt atyre qe shesin voten edhe jo deputeteve .se ata qe shesin i bene keta miljardere .prandaj theme qe po doni te fitoni si popull duhwt ti rezoni me vote se ashtu ikin nga klasa politike

   1. O Agron o rrote kari! A ke guxim ti me i thene jo Avdulajt?Guxo shko te qendra votimit, kur i ke dhene fjalen qe nuk do ikesh, apo guxo voto PD, kur ai te thote qe e gjej per ke do votosh(realisht e gjen). Guxo mos ia marresh leket. Pastaj kur te vijne njerez me leke dhe me aq fuqi, ti e kupton qe eshte e kote, sepse keta nuk do i lene asnje shans opozites. Keshtu krijohet demotivimi total dhe shitja e votes behet normale. Eshte nje procedure perverse qe mbyt qe ne lindje cdo shprese. Prandaj robt i duhen qire fort atyre qe i blejne dhe ju bythqirave qe ju duket normale, qe gjysma e qytetaret te kercenohen nga bandat. Ku ke pas noj here kriminele ne parlament o Kar, me K gjigande?

     1. Hajde provoje ti njehere, e thuaj jo njerit te denuar per vrasje si Avdulaj. Pse kot cojne Avdulajn ato, o naiv? Pse duhet t’i merrte Avdulaj listat? Nuk i thoshte dot vete drejtori i ujesjellesit qe do ju heq nga puna? Kuptoji gjerat o lal, se nuk jemi ne hollande ketu. Te kercet plumbi kokes vetem se e sheh tjetrin, jo me te kundershtosh nje vrases.

 3. Neni 90 flet vetem per shkarkimin e Presidentit..Ku eshte shkelur, apo varja bejme zhurme me doktoratura! Neni 90
  1. Presidenti i Republikës nuk ka përgjegjësi për aktet e kryera në ushtrim të detyrës së tij.
  2. Presidenti i Republikës mund të shkarkohet për shkelje të rëndë të Kushtetutës dhe për kryerjen e një krimi të rëndë. Propozimi për shkarkimin e Presidentit në këto raste mund të bëhet nga jo më pak se një e katërta e anëtarëve të Kuvendit dhe duhet të mbështetet nga jo më pak se dy të tretat e të gjithë anëtarëve të tij.
  3. Vendimi i Kuvendit i dërgohet Gjykatës Kushtetuese, e cila, kur vërteton fajësinë e Presidentit të Republikës, deklaron shkarkimin e tij nga detyra.

 4. Nuk me intereson se ke parti politike mbron apo sulmon Ylli Rakipi.
  Por ky ishte i vetmi qe demaskoj live skandalin e tenderit me firma te fallsifikuara te Bashkim Ulajt me miliona euro.
  Qeveria duhej te rrezohej direkt sapo u zbulua ky skandal. Dhe te pakten mbi 20 persona duhet te ishin ne burg.
  Por fatkeqesia me e madhe ishte se opozita nuk reagoj fare, nga qe edhe opozita ashtu si mazhoranca jane te zhytura ne megaskandale

 5. Taulanti nga librazhdi ben politike?! A kuptoni se mbas 40 vitesh komunizem dhe 30 vite “demokraci” jemi prap me pali misken. A e kuptoni sa rende jemi.

 6. KU ESHTE PISLLIKU ESHTE TAULANTI , KU ESHTE KRIMI ESHTE TAULANTI , KU ESHTE ZHULI ESHTE TAULANTI ., KU ESHTE KURVELLIKU ESHTE BALLA . TE JETE RASTESI VALLE ??????????

 7. Te flasesh per Taulanttin qe kerkonte motren eshte humbje kohe, por me beri pershtypje Ylli Rakipi ish botuesi i gazetes famekeqe “Albania” te Gazidedes, qe e kercenonte sikur te ishte ndonje cub. Ndoshta ky eshte fenomen shqiptar ku gazetaret vijne ne studio dhe bejne te fortin pasi po te shikosh debate ne CNN apo dhe televizionet italiane nuk ka shans te gjesh kete lloj niveli. Gazetaret aty te servilosen, dhe kur u hedh nje kocke te lajne e te lyejne, por ne momentin qe ti i kthen krahet atehere behen luan, me nje fjale bythlepires me pagese

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu