• |
ide | kryesore

Ish-shtëpia e Mbretëreshës në Maltës, del në shitje për gati 6 milion euro

Paparazzi, Slider

Ish-shtëpia e Mbretëreshës në Maltës, Villa Guardamangia, ka dalë në shitje për gati 6 milion euro.

Vila, e lokalizuar në periferi të kryeqytetit Valletta, është i vetmi vend ku Mbretëresha Elizabeth II ka jetuar jashtë Britanisë.

Ajo jetoi atje mes viteve 1949 dhe 1951, në vitet e hershme të martesës së saj me princin Philip, i cili ishte vendosur në Maltë si oficer detar.

Mbretëresha dhe princi Philip jetuan në vilë përpara kurorëzimit të saj. Në atë kohë shtëpia ishte marrë me qira nga xhaxhai i princit Philip.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu