• |
ide | kryesore

Konferenca për shtyp e një politikani pakistanez shndërrohet në një parodi

Paparazzi, Slider

Konferenca për shtyp e një politikani pakistanez u shndërrua në një parodi për shkak të aktivizimit të filtrit të maces gjatë transmetimit live në Facebook.

Shaukat Yousafzai, ish- ministër i shëndetësisë, nuk ishte aspak i vetëdijshëm për faktin se ndërsa ai jepte argumente serioze gjatë të premtes mbrëma, situata në Facebook-un zyrtar të partisë PTI ishte krejt e kundërta.

Pasi incidenti mori dhenë në të gjitha mediat botërore, Yousafzai reagoi duke thënë se bëhej fjalë për një gabim njerëzor dhe se nuk duhej marrë kaq seriozisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu