• |
ide | kryesore

Dosjet “339” dhe “184”, Marku: Kanë hyrë në histori, prokurorët të nxjerrin konkluzionet

Lajme, Të fundit

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, pas prezantimit të raportit të përpiluar nga organi i akuzës lidhur me kriminalitetin në vend gjatë vitit 2018, iu referua edhe dosjeve të shumëpërfolura “339” dhe “184”.

Marku u shpreh se ka ardhur koha që këto çështje të zgjidhen dhe për këtë arsye, u ka kërkuar prokurorëve përkatës që kanë nën ngarkim dosjet, që të nxjerrin sa më shpejt konkluzionet dhe të dërgojnë çështjet në gjykatë.

Dosjet 339 dhe 184 kanë hyrë në historinë ë drejtësisë dhe politikës shqiptare. Janë regjistruar më 2016 të dyja, të vetmet veprime deri në fund të 2018 ishin përgjimet, ka pas vetë transkripte. Në fund të 2017 u përcaktuan prokurorë të tjerë, për 339 dhe një oficeri policisë gjyqësore. Kjo dosje kur u morë nga prokurorët e tjerë u transkriptuan të gjitha CD, janë dërguar për gjykim shumë persona. Këto çështje duhen zgjidhur, ka ardhur momenti.

Prokurorët tani duhet të dalin në konkluzione. Ju kam kërkuar në çdo takim, që t’iu japin zgjidhje këtyre çështjeve. Për nxjerrjen e sekretit po hetohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda. Nisja e çështjes nuk është bërë pse dolën sekretet, por se nxjerrja e sekretit nga prokurorët përbën vepër penale dhe nuk mund të anashkalohet. Prokurorët duhet të dalin në konkluzione dhe t’i drejtohen gjykatës”, ka thënë Marku.

9 Comments

  1. Ne histori po e fut BILD. Ty te vuri Ylsi Malinja ne gjume. Flidhe mos shiko mos fol mos vepro se ashtu e di puna.
    ZH D U K U N I. POPULLI ESHTE ZGJUAR.

  2. O zhulsja e mutit,u bane ti ?!O fshatare e pacipe,o defiçente e anormale,po le nam duke u shperfytyruar si femer ne perdorje nga Edvini,ulusiu & co !Edvini ne nje skute ne Laprake tha :Problemi i financimit te PD eshte pastrim parash…..,me vrap ti,kola i plepave dhe akuza pastrim parash !Do jetosh edhe ndonje dite ne kete vend ti ?Cdo i vdekur,larg qofte,e ka te qarte se ku duhet te drejtohet,tanime shume te qarte,hakmarrja duhet te jete shembullore !Femijet,kryesisht aty ku ju dhemb me shume!!!Do te ndodhe ……!Beni gallate me rruarje ka.i , plasje e carje ka.i Ju !!!

  3. E moj mrike. Nderkohe qe krifje floket qe gjithe jeten tende te dhjer do ti kesh pa krehur keta qenefrit qefalinj e raminj i benin zullum atyre qe ndoshta neser kelyshit tend do tja bejne por jo vetem ty. Atehere do ta merni vesh kuptimin e fjales fukara hallexhi……….etj etj se ketu kane ndodhur monstruozitete oj drane e ulsinjave dhe e horrave qe nuk nginjen kurr me zullum. Ani do jeni ne nje gjyq tjeter te vertetin pertej kesaj dynjaje. Ama pagofshi dhe ne kete me breza inshAllah.

  4. Do beje mire ti lesh pak dinjitet vehtes
    turp per nje femer te merret me alabake, me mire nje notere e thjeshte sa ti genjesh njerzit e tu , je perdor si nje lecke qe lustron kepucet e Rilindjes. 😟☹️😟

  5. Nafija mavi eshte veshur me ngjyrat e flamurit te Zhulsit dhe Kadriut. Edhe Enveri do ti kishte zili keto njerez komplet pa identitet . Nje gje te mire na ka mesuar historia, ajo perseritet dhe ja ku jemi 30 vjet mrapa perseri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu