• |
ide | kryesore

Vendimi i Kolegjit Zgjedhor, Presidenca njofton lëvizjen e radhës

Lajme, Të fundit

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për rrëzimin e kërkesës së Partisë së Unitetit Kombëtar, duke lënë në fuqi 30 qershorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve vendore, Presidenca ka njoftuar se mengjesin e nesërm do të zhvillohet një konferencë për mediat.

Sipas burimeve, konferenca do të mbahet në orën 08:00 dhe tema e saj qendrore do të jetë vendimi i sotëm i Kolegjit, si edhe kriza e thellë politike në vend.


Referuar vendimit të Kolegjit, reagoi më herët zëdhënësi i presidentit të Republikës Ilir Meta, Tedi Blushi, i cili e cilësoi si një “skeç të orkestruar kohë më parë”.

Kolegji Zgjedhor shpalli sot verdiktin në lidhje me kërkesën e PUK-së për çregjistrimin nga zgjedhjet lokale, që u hodh poshtë duke lënë kështu në fuqi vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

17 Comments

 1. Kur salihu nderhyri te gjykata e larte per vendimin dhe shpetoje meten 5-0 per videon me ze dhe figure ju shpellare te pd u gezuat dhe thoshit foli gjykata,dhe sot po gjykata foli dhe prap 5-0 prap per liken,atehere ndikoje salihu sot drejtesia e vertet,ky kolegj eshte votuar ps-pd,tani hani nje Mut te madh therrisni dhe Arturo Ui salihun

   1. te shkerdhefshin gjith femrat e fisit dhe te familjes o gej bardhi. o i degjeneruar qe te eksiton fakti qe te qij ne goj vajzen, motren, gocen, grun, mamin, tezen, e ca te kesh femra te bukura. po i pate te shemtuara ti qi lopshi nderkohe qe ti masurbahesh duke me par mua qe te qij femrat e familjes dhe duke pare njekohesisht edhe foton e Salehut. O fisqir i degjeneruar hipokrit, do te me thuash qe ai qe ti i thua bab, dmth Like Floriri ishte i pafajshem? Po do qe te vazhdoj te te qij gjith grat e fisit e familjes, vazhdo shaj o pervers.

 2. Ate gje ka populli qe ha 30 vjet. Te gjithe pa perjashtim. Edhe ata kryet e ndyta te kombit. Ani pse nuk e kuptojne. Kjo nuk eshte me rendsi. Te gjithe pa perjashtim.

  1. ti guxo te prekesh qofte edhe nje votus, do kalbesh brenda si shkerdhat edhe kur te jet Luli me Monen ne pushtet (nqs do vijn ndonjeher), ty do te thon na vjen keq po ligji. skemi ci bejm. Per te mos then qe edhe populli do mbrohet vet nga shpellaret dhe po pergatitet. do i qi ropt do i qi farefisin dhe gjith femrat e shtepis do ja hap barkun direkt, pa u mendu fare, te parit qe do tentoj te me pengoj te votoj. Kam qef te me vijn Berisha me Lulushin e Monen personalisht, te me ndalojn, po nuk ua qiva ropt, do behem un avni rustemi i dyte.

   1. enderro pabuks enderro, sa njeri i frustruar, sa gjynah, as kari edvinit s ju ben derman ju ridhjersave. Se si ja hani mutin shpellarve deri me tani e keni tregu veten

 3. po mir o Like floriri. Nqs i beson guras dhe provave te shumta, pse nuk jep doreheqjen? Nqs je president i votave te krimit a ke etik? nqs te kan zgjedhur paret e droges, si vazhdon te qendrosh akoma ne ate pozicion? O Like floriri, ti je i vetmi nga e gjith tufa e ujqerve qe je kap me ze e me figur, me presh ne dore, dhe ne vend qe te te fusnin ne burg, te ben president? ca kusuri te ka akoma kombi ty o hajdut me zile? pse kujton ti se do vazhdojn te te len ty dhe nja 4 a 5 te tjer qe per interesa shum personale, familjare dhe te rendomta, do te te len te besh lemsh nje vend proamerikan antar te NATOs. Jepja shpejt e shpejt si Alende se mbase te bejn dhe ndonje bust si Azemit, se nuk e perballon dot me burgun ti, ska 12 banjo vec per ty ne burg.

 4. Mesazhi im duhet te arrije vetem te ata qe per vleren rezistuan ,te gatshem me e pagu me cdo cmim.
  Fatet e vendit te neperkembur jane ne rrezik per shkak te papergjegjshmerine te gjithe prodhimit te njeriut te ri per partine meme qe tash 80 vjet prodhoi dhune ,shkaterim vlerash,depersonalizim te njeriut shqiptar.Ata qe nuk kishin forcen morale dhe pergjegjshmerine per te rezistuar u bene krijesa te reja si spiune,servile, hipokrite dhe sherbetore pa tru te partise meme.Pas 90 pasi vrane e mbyllen kapitullin si komuniste e u kamufluan ne socialiste dhe demokrate dhe gjithfare sorrash vec vlera jo!
  Tani ata shperndane edhe pushtetin financiar dhe shteteror,u fuqizuan, fshehen gjurmet , ne krye te te gjith institucioneve , packa se keto vet u quajten demokratike.
  Nese ju dhmbset sadopak kjo toke te gjith atyre qe arriten te mbijetojne pa kompromise, qe nuk vijne nga nomenklatura apo pjella sorosiane dua t,ju bej nje thirrje:
  Edhe sikur 7 apo 12 te jeni te mblidheni ne nje konference kombetare per te shnderruar kete sistem mafioz ne nje komitet te shpetimit kombetar pa asnje figure te deritanishme me figura teper te spikatura per integritetin e tyre sipas fushave,qe duan atdheun ,familjen e mbi te gjithe qe besojne ne Zot!

 5. Elvira bira sa e Gezuar dukesh,likja te pret neser para konferences,kerkon nga ty ate qe ti di te besh me mire,hapjen e kembeve,te lutem mos harro

 6. Po motren dhe gruan tende e ka palluar me pare -Likja- kur ishte -PS-ne o i pa emeri i ridhjerjes qe ke komentuar ne 17;10 .Coja prape atij se eshte mesuar me ato se vene shale hapura edhe duke ikur rruges se ju eshte bere si tuneli i Kalimashit -vrima-.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu