• |
ide | kryesore

KQZ merr vendimin për numërruesit: Gjithçka në dorë të rilindjes

Arkiva, Të fundit

Parodia nuk ka fund. KQZ ka vendosur sot se çfarë do të bëhet për të plotësuar grupet e numërimit të zgjedhjeve për 30 qershorin. Dhe në përfundim katër përfaqësuesit e rilindjes votuan që këto grupe numërimi të përbëhen nga dy socialistë dhe dy “përfaqësues së shoqërisë civile” që do ti gjejë sërish partia në pushtet. më kot kreu  i Komisionit ka pretenduar se nuk kanë pse krijojnë gjithë këtë alibi me shoqëri civile kur kodi e parasheh të bëhen edhe me dy numërues. Por propozimi i tij është hedhur poshtë. Kështu në 30 qershor do të zhvillohen zgjedhje ku kandidon vetëm rilindja, ku KQZ e ka ajo, ku anëtarët e opozitës në KZAZ u përjashtuan, ku numëruesit janë socialistë dhe votuesit po e po. E vetmja gjë që nuk ka ndryshar është prezenca e ODHIR dhe ambasadores Glover.


©Lapsi.al


6 Comments

  1. Nuk thuget Numerruesit o lapthi……… Po ne dore te kujt, te grides, te salianjit, strazos, paloqes, vokshit, nokes, balliut, spathiut, ore eshte e tmerrshme ti kerkosh vota popullit qe te qeverisin keta kokloqet ore mblidhni trut e kokes sa nuk eshte vone….. fakti qe kane ikur njerzit e civilizuar nga PD flet me shume se fjalet e juaja…… pucrranjosa

  2. Njerezit e civilizuar kane ikur nga Shqiperia e Edi Rames.
    Vetem ju idiotet nuk e kuptoni, se atij qe ka dy gram shkolle , Rame injoranti dhe kabineti i tij i dallkaukeve i shkaktojne krruarje, pezmatime, skuqje, diarre etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu