• |
ide | kryesore

“Për ty Redona…”/ Çfarë shkruan shqiptarët në fletët e votimit të 30 qershorit

Lajme, Të fundit

Veç numrit të ulët të pjesëmarrësve, në votimet e 30 qershorit, u vu re dhe një numër i madh votash të pavlefshme, ku shumë prej tyre duket të jenë “djegur” qëllimisht nga votuesit.

Nga shprehja e dashurisë, e deri tek revolta politike, votuesit kanë zgjedhur mesazhe pikante në fletët që kanë hedhur në kutitë e votimit, mesazhe të cilat janë bërë virale më pas në rrjet.


Nëpër fletë votimi kishte të shkruar “Më detyruan” “Nuk jam dele”, apo dhe “Kecat e dajës”, por edhe mesazhe dashurie si: “Për ty Redona, kam rënë në dashuri”. ©LAPSI.al

1-3 7-1 6-1 4-2 2-3 3-3

3 Comments

  1. Mos i digjni keto mender letra votimi te 30 qershorit.
    Keto duhet te shkojne drejt e ne muze, sepse e cane rrugen drejt historise per 100 vjet e ardhshme. Per mua qe nuk votova, ishte tronditje ta shoh tani fleten me nje kandidat. Edhe te mjeret qe shkuan, do jene tromaksur. Ne fakt di raste, qe kane vjellur per gjate gjithe dites se djeshme dhe te sotshme.

  2. Holokausti i pluralizmit ishin keto palo-votime te 30 qershorit 2019!
    Edvin Kristaq Qenefi do mbahet mend gjate per kriminalizimin, kanabizimin, PPP me 20 milione euro km/rruges se shtruar te bere gati, me fitues me letra fallco, me mbushjen e parlamentit dhe zyrave te shtetit me perdhunues, vrases , me trafikante njerezish dhe droge, por sdo harrohet kurre si vrases i sistemit demokratik ku vete eshte President, gjykate, prokuror, KQZ, Kolegj Zgjedhor, pozite, opozite!
    Burgu eshte me e pakta per ty o delirant skizofrenik! do Zoti te terheqim zvarre dhe ta shtypin koken me gure o kerme! pasurite do te sekuestrohen te tera!

  3. Esht per te mar shembull Evropa keshtu behen votimet per partin e LGBT🍡🍡🍡pas ketyre votimeve kemi dhe per mbretin tone EDVIN LGBT ne.🍡🍡🍡

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu