• |
ide | kryesore

Azilkërkuesit në Francë, riatdhesohen në Shqipëri 29 qytetarë

Lajme, Të fundit

Policia shqiptare vijon operacionet e riatdhesimit të shtetasve shqiptarë, të cilët kanë kërkuar azil në vendet e BE-së. Gjatë mesditës së sotme me një avion të posaçëm, janë riatdhesuar vullnetarisht 29 shtetas shqiptarë, të cilët kishin kërkuar azil në Francë.

Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit edhe njëherë apelojnë për të gjithë shtetasit shqiptarë që të mos tentojnë për të kërkuar azil dhe mos abuzojnë me rregullat për lëvizjen në hapësirën Schengen, si dhe të tregojnë kujdes mos bien pre e mashtrimeve për të marrë dokumente false me qëllim përfitimin e azilit në vendet e BE-së, pasi shanset për të përfituar janë zero.

Operacionet e riatdhesimit nga Policia Kufitare në bashkëpunim me partnerët e vendeve të BE-së do vijojnë edhe në javët e ardhshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu