• |
ide | kryesore

Erdogan bisedë telefonike me Putin, zbulohen temat e diskutimit

Planet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe homologu i tij rus, Vladimir Putin, kanë zhvilluar një bisedë telefonike për të diskutuar mbi krizën në Libi, marrëdhëniet dypalëshe dhe çështjet rajonale.


Në një deklaratë për shtyp të Kryesisë së Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, theksohet se Erdoğan ka ndjekur i pikëlluar aksidentin e nëndetëses ruse në Detin Barents.


Presidenti turk i ka shprehur ngushëllime “popullit mik të Rusisë” dhe familjeve të ekuipazhit rus, që humbi jetën në ngjarjen e rëndë.

 

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu