• |
ide | kryesore

Shtyrja e negociatave, ish-ministrja e Integrimit: Nëse perspektiva e anëtarësimit do tërhiqet zvarrë…

Lajme, Të fundit

Ish-ministrja e Integrimit dhe aktualisht sekretare e përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, e ka cilësuar me rrezik shtyrjen e mëtejshme të hapjes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian.

Në një postim në llogarinë e saj zyrtare në “Facebook”, Bregu shkruan se çdo moment pozitiv mund të rrëshqasë, nëse perspektiva e anëtarësimit do vijojë të tërhiqet zvarrë.

“Cmimi i shtyrjes se metejshme te vendimit per hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, me pak fjale, eshte rrezik! Cdo moment pozitiv mund te rreshkase lehtesisht nese perspektiva e anetaresimit do vijoje te terhiqet zvarre”, shkruan Bregu.

 

 

 

 

6 Comments

  1. NJE PYETJE KISHA Z.LINDA KUSHE E KA FAJNE KA 6-ASNJE HAP PERPARA QE NGA MOMENTI KUR TI NISE TE BASHKEPUNOSHE ME RAME.EDIN MOJ EDIN PO SHIK DHE TAKO ATE NJEHER ATE JUKER APO CFARE ESHTE AII………

  2. Integrimi do terhiqet zvarre, derisa Rama te terhiqet zvarre! Kjo eshte e qarte per kedo qe nuk eshte qorr dhe sheh “trajtimin special”, qe i behet Rames ne cdo takim ne Europe.

  3. Sespe me ngjan me mogerinin kjo nuk e di. Kmut flakenshtin iku dhe kjo do jete pickelluar shume…. . Sugjerim shoqja lenka, sepse ne origjine pjelle komunisti 100 karat je, mbeshtete sa te mundesh Edramen sepse vetem tek ai e gjen veten nje femer si ty….. pasi ti jo vetem ke qene fatkeqesi per PD por edhe kolone e peste…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu