• |
ide | kryesore

Pranga drejtorit të burgut. Liroi para kohe të tmerrshmin Lul Caka

Arkiva, Të fundit

Drejtori i burgut të Lushnjes Judmir Shurdhi dhe Llazar Mino kartelist i ketij institucioni perfunduan ne pranga pasi akuzohen se liruan nga burgu 4 muaj e 22 ditë para kohe të fortin e Beratit, Lulzim Caka. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj përmes një deklarate për mediat njoftoi se pas lirimit nga burgu të Cakës nisi menjëherë hetimi i brendshëm dhe në fund rezultoi se është liruar para kohe.


Sipas Gjonajt, Lulzim Caka u lirua 4 muaj e 22 ditë përpara shlyerjes së plotë të dënimit për shkak të përllogaritjes në mënyrë të gabuar nga ana e kartelistit të burgut Lushnjë dhe lëshimit të urdhrit të lirimit në mënyrë të kundraligjshme nga drejtori.


Pas arrestimit ata akuzohen për “Shpërdorimin Detyre” dhe “Falsifikim të dokumenteve”. Ndërkohë që Lulzim Caka është shpallur në kërkim për t’a rikthyer për të vuajtur pjesën e mbetur të dënimit.

4 Comments

  1. Pra beri 25 vite burg dhe ky ‘kartelisti’ e nxori 4 muaj perpara ? Po nuk kane nje kompjuter ne cdo burg qe ta llogarisin sakte daten e daljes me nje program shume te thjeshte ?
    Fut diten e pare te burgut , vitet e burgut qe i ka caktaur gjykata dhe te del vete data e sakte e daljes.

    cudira shqiptare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu