• |
ide | kryesore

Fjetja 700 euroshe! Ish-deputetja: Çuditën botën me babëzinë e tyre, hip-zbrit avionëve…

Lajme, Të fundit

Publikimi në media të faturave të kripura të udhëtimeve të punës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, gjatë vitit 2018 deri në qershor të vitit 2019, ka shkaktuar një valë reagimesh tek qytetarët, që madje e kanë pyetur kryeministrin Edi Rama në një nga postimet e tij në rrjetet sociale, se kur do ta shkarkojë titullaren e një prej institucioneve më të rëndësishme të vendit.

Ky lajm medoemos nuk është mirëpritur as në radhët  e opozitës së bashkuar joparlamentare. Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri, ka reaguar për çështjen në fjalë duke bërë një krahasim mes udhëtime të kushtueshme të Gjonajt dhe faturave të hoteleve që arrinin deri në 700 euro nata, me “varfërimin çdo ditë të qytetarëve, pasi në xhepat e tyre janë futur duart e paskrupullta të qeverisë”.

“Ministrja e Edi Rames, Etilda Gjonaj, ka standart tjeter, nga ai i qytetareve te varfer te ketij vendi, nese nje familje merr 3000 leke te reja ndihme ekonomike, edhe kete pasi kalon ne disa filtra abuzive te perzgjedhjes, zonjeza, preferon hotelet ku paguhet 700 euro nata. Pra nje nate luksi per Etilda Gjonaj eshte dy vite buke per nje familje ne nevoje, kaq nuk paguhet as nje mjek i cili punon ne kushte te veshtira per te shpetuar jete njerezish, po ashtu do ta kishte enderr nje mesues, inxhinier, apo nje profesor qe ka nje jete ne auditore.”- shkruan Pampuri në llogarinë e saj në “Facebook”.

Pampuri e ka konsideruar këtë si të turpshme dhe shkruan se “ndrikullat e Ramës, sapo ulen në karriget e ministrore vendosin maskën e ‘aristokratit’ dhe në kurriz të qytetarëve, hipin e zbresin avioneve, duke çuditur botën me luksin e tyre prej të babëzituri”.

 

 

9 Comments

 1. Aman mos ja prishni humorin kesaj prostitutes se kyshedi ku eshte duke u ngrohur ne diell! Mvase prane e prane Xhafajt . I iku Shegushja po i erdhi Etilda. Hajde elite PS hajde!

 2. Mire kjo qe perdorka 700 Euro nga Buxheti i Ministrise ( sipas medias ) per nje nate fjetje , por keto shpenzime jane objekt kontrolli . Ku eshte Kontrolli i brendshem qe nuk ndihet ne kete stuhi kazanesh , po KLSH etj te cilat duhet te konfirmonne vertetesine ose jo te ketij lajmi. E pas kesaj te shikojme edhe masat qe meren. Po behemi gaz i botes , flet gjith dynjaja vetem ato qe marrin rrogen per kete pune nuk ndihen ….

 3. Kesaj rradhe ja fusni kot..Cmimi me i lire ne restorant me 5 yje ne Rome eshte 470 Eur aq me teper kur hotelin ta imponojne organizuesit e eventit. Nuk mund ti thush”prit se po shkoj ne hotel zgjebs me 3 yje ne periferi” jo per gje po sa te kushton taksia..Edhe ne kohen e PD ishte e njejta gje, bile per dashnoret planifikoheshin edhe 7 jave tjeter “relax” ne dhomat me 5 yje te Milanos duke futu edhe trajtim SPA..Nuk mund te pretendohet qe Ministrja te futet me karte krediti ne Booking.com e te bleje “lire” udhetimet..Ka plot qelbesirlliqe qe po bejne keta por nese merremi edhe me keto i bie vlera kritikave te verteta!

 4. Te q****a ERTV ED DRAMA.

  Edhe DULLA shante e urrente borgjezet por si borgjez jetonte ne vilen e tije te qelbet.
  Hani *** me gjithe socializmin, komunizmin, partizanet e lesh e presh. Asgje per tu krenuar me kete k*r vend e me keto hajdute shekullor.

  Te shpetosh koken dhe te ardhmen ka vetem nje rruge. Ik nje ore e me pare e mos ja shih bojen ketije vendi te mallkuar.

 5. Nuk e keni mire qe meri me thashe lereni cucen te pushoj se dhe ajo ka nevoje qenie gjalle eshte dhe ajo Pastaj pse llogritet qefi me leka ato te shkretat letra jan e mori e mira e mori ja provojeni jepja qenit a i ha vall?

 6. Goca do lllokum , ju e shani . Sikur ska lezet . Qelbesirat mavi nuk bojne gabime te tilla . Nuk besoni pyesni pallen e anetes .

  1. Pyesni pallen e fatmir xhafajt qe mbasi e shkepi e beri me post te rendesishem. Dhe tani qe sja var me fillon e ja nxjerr faturat. Kujtoni se veliaj eshte kundra xhafajt ? Dhendri xhafes pjnon ne bashki dhe kap projekte. Ata bejne lojen. G99 ka futur militant gjithandej si kujtoni se u siguruan keto faturat ? Po shqiptari budalla beson tek evropa…kur ju ka dal ndonjehere ne ndihme evropa o budallej. Prandaj ta mbani me shendet monopolin e lali erit, fatmir xhafajt dhe edi rames.

 7. Ka injorenter
  Po ka dhe injorenter dhe te djallezuar

  Ska lidhje me midis buxhetit te miratuar per udhetimet jashte me ate te asistences sociale.

  Keto budalli ka kush i miraton dhe kontrollon fillimisht.
  I ben min financave, klsh etj etj.

  Ata qr llapin ti bejne mire llogarite e mos te na mashtrojne me foto

 8. Ne Europe do hyjme kur te sillemi si europiane , k/ministra apo ministra te shteteve europiane kane dhene doreheqen per shume me pak se kaq . Po ne vendin tone kjo as qe duhet menduar e sidomos per 700 euro fjetje per nje nate …. as qe mendohet te jape njeri doreheqen lere njehere qe ne kemi ate shprehejen num do t’ja dije haleja nga pordhet…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu