• |
ide | kryesore

Julia Roberts publikon kërkesën për fëmijët e saj

Paparazzi, Slider

Pikërisht vetëm para një viti ka hapur profilin në Instagram, mirëpo publikon vetëm kur ka diçka të rëndësishme për të thënë. Kësaj here u është drejtuar prindërve me lutje që fëmijëve të tyre t’ua transmetojnë një porosi shumë të rëndësishme.
“U dërgoj kërkesë të veçantë fëmijëve të mi të cilët këto ditë shkojnë në shkollë. Nëse shikoni dikë i cili përpiqet të gjejë miq, apo e terrorizojnë për shkak se nuk ka shokë, apo që është i turpshëm, apo për shkak se nuk është i bukur, apo nuk vesh rroba IN – JU LUTEM ofroni ndihmë! Thoni “tungjatjeta” apo së paku buzëqeshni në korridor të shkollës. Kurrë nuk mund ta dini se me çfarë problemesh do të ballafaqoheni jashtë shkollës”
“Mirësjellja dhe mirësia juaj dikujt mund t’i ndihmojë. Shpërndajeni nëse mendoni si unë” – ka shkruar Roberts.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu