• |
ide | kryesore

U nxorri gishtin e mesit protestuesve, ambasadori i OSBE-së kërkon ndjesë

Lajme, Të fundit

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Berndt Borchard, ka pranuar gjestin  e turpshëm të ditës së djeshme para Drejtorisë së Policisë, ku u tregoi gishtin e mesit protestuesve që kërkonin lirimin e banorëve të arrestuar gjatë protestës së Astirit.  

Në një postim në llogarinë zyrtare të prezencës së OSBE-së në Tiranë në rrjetin social “Twitter”, ambasadori ka lënë një mesazh ndjese. Borchard thekson se respekton të drejtën e shqiptarëve për të protestuar.


“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje. Unë e respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht”, ambasadori Borchardt.

Borchardt ofendoi dje protestuesit, teksa ata po lëshonin thirrjen “Rama ik!”. Për arsye që ende nuk dihen, ambasadori ngriti gishtin e mesit dhe u largua. Pak metra më tej, ai e tregoi sërish gishtin e mesit ndaj protestuesve, veprim ky që ka ngjallur një sërë reagimesh në opinion publik.

 

22 Comments

 1. FUTE NE BYTHEN TENDE DJESEN MASKARA DYPLLOMAT I KORRUPTUAR I DEGJENERUAR HAJDUT IMORAL TREGOJA VAJEZE,NENES ,MOTRES ,GRUAS TUAJ GISHTIN

 2. Shoku Borchard, ti je nje legen i pafytyre, i korruptuar dhe nje bastard i paedukate.
  Te kerkoj ndjese per te gjitha te vertetat qe te thashe me lart!

 3. Ky qelbesire per fat e pranon qe e ka bere. Kjo eshte nje gje. Me e renda eshte se e pranon dhe u kerkon ndjese atyre … ???? Po ky vetem per kaq duhet te jepte doreheqjen, gje qe nuk ka per ta bere se shqiperi hesapi. Por me e keqja eshte se nuk vepron opozita. Kerkese urgjente perfaqsise se OSBE ne Vjene ta zbythin kete funderrine prej ketu………

 4. Pse kaq te indinjuar?! Cfare ka bere me shume se realisht ne kaq vite kane bere?! Asgje me shume. Sikur ti ishin indinjuar shume me heret askush nuk do guxonte kaq shume. Indinjohuni me pare me te paret e vendit prej kaq vitesh. Atdhedashnor part time.

  1. ishte edi ne opozit nuk beje dot gje. lere mo tani qe eshte mazhorance. edi mor xhan ka provokuar cdo te keqe, madje e ka pompuar fal promovimit te injoranteve. neve ngelem pa bere gje ne cdo etap te jetes.

 5. Ndjeseeee! Ky minimalisht duhet te dorhiqet ose selia qendrore e OSBE duhet ta shkarkoje per kete qendrim as te anshem po aq edhe jo diplomatik.

 6. Nese ka njerez dinjitoz,subjekte dinjitoze,me drejtues te pakapur,institucione dinjitoze,duhet te kerkojne qe ky ambasador duhet te shpallet nongrata ne kete vend !Ai gisht ndaj protestueseve gra te Unazes se re qe protetojne,eshte gisht per krejt grate,motrat e vajzat tona !

 7. Aq na do europi sa dhe ambasadoret na i bien o bythq..ra o gjysem bythq..ra, me kete bythcardin e ka dhi fare, se ky duket se eshte komplet shame on you me byth te care. Gishtin futja asaj ne krah se ai tjetri te ka maru.

 8. C’fare maskarai, tamam surratin e qeverise paska. Sic eshte qeveria ashtu i gjen plehrat ne sherbim te saj.

 9. “Do te doja t’u kerkoja” dhe “qe mund te kem fyer” jane dy tregues tq paster se ketij robit as qe ia ndien per falje!!!

 10. Gishti eshte qershia mbi torte. Harruat qe ky qafekuq ka mbyllur syte per vjedhjen e votave dhe korrupsionin ne cdo qelize te shtetit. Prandaj gishti nuk eshte asgje perpara abuzimit te tij me detyren si ambasador i BE ne Tirane. Fatkeqesisht kemi nje opozite qe eshte shume diletante dhe hibdride qe nuk eshte ne gjendje te motivoj sa duhet dhe ngreje ne kembe te madh e te vogel. Boll degjuan “keshillat” e te huajve apo emisareve te tyre ne Tirane, Rama largohet vetem me dhune cdo opsion tjeter do deshtoje pasi ai eshte mjeshter i manipulimit dhe pabesise

 11. ta boft zoti hallall pse su nxorre dhe pallen se shqiptaret te rruajn koqet vec mos i shif shtremet se ashtu te vrasin po talle loqen dhe ti se po e tall rama me berish e lul bolen sa ska me ku veje

  1. TALLIN KARIN ME KETE VEND RAMA ,SALA ,LULI ,META SE KETO KURVAT E EVROPES E DUAN KETE VEND MOÇAL KU TE PSESHKOJNE SI DHE SA TE DUAN . SHQIPTAR , KETE VEND E BEJME VETEM NE DHE ASKUSH TJETER .

 12. Qenka një ordiner maskara dhe i korruptuar ky legen ambasador..
  Qenka komplet ordiner.. Ku i gjejnë fytyra të tilla të neveritshme që i sjellin këtu në Shqipëri si ambasadorë.. Këta janë me keq se ordinera… Hipokrite.. Në të Verte janë neveri e gjallë

 13. Shkerdheini motren dhe gruan ketij -Koke Kashtes-.Ambasador ky moter qiri .Fytyre e qelbur ju tregon gishtin protestueseve .Zhdukeni kete langaraq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu