• |
ide | kryesore

Monica Lewinsky, pjesë e ’15 Minutes of Shame’

Paparazzi, Slider

Monica Lewinsky është bashkuar me bashkë-prezantuesin dhe producentin e “Catfish” Max Joseph për ta bërë produksionin e “15 Minutes of Shame”, dokumentarit për HBO Max i cili flet për kulturën e turpërimit publik.


“15 Minutes of Shame” përshkruhet si një vështrim për njerëzit nga e gjithë bota, të cilët kanë përfunduar në një situatë që e përfshinë kritikën dhe poshtërimin e publikut. Lewinsky ishte kritikuar dhe poshtëruar duke filluar nga viti 1998 kur shpërtheu storja se ish-praktikantja e Shtëpisë së Bardhë kishte pasur marrëdhënie seksuale me presidentin Bill Clinton.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu