• |
ide | kryesore

Rudina Hajdari flet për kërcënimin: Tani jam më e qetë

Lajme, Të fundit

Deputetja e “opozitë së re”, Rudina Hajdari është shprehur se është më e qetë, pasi kërkesa e saj drejtuar Kuvendit për marrjen e masave parandaluese në përgjigje të kërcënimit me jetë të pretenduar prej saj, u mor parasysh dhe “situata kaloi”.

Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, Hajdari nuk preferoi të tregonte detaje rreth formës së kërcënimit dhe kanosësit. Hajdari tha se këtë informacion nuk donte ta ndante me publikun, për arsye se kishte ndjekur hapat e duhur për ta zgjidhur këtë problem.


Jam më e qetë. Ishte e rëndësishme që Kuvendi të ishte në dijeni të kërcënimeve. Besoj se tensionet ndonjëherë dhe ngrihen dhe kuptohet që ne duhet të jemi sa më të sigurt mos të kemi përballje fizike me të tjerë. Duhet të bëjmë çfarë është e mundur për të siguruar zyrat në Kuvend. Është një situatë që kaloi dhe shpresoj të mos përsëritet. Mbrojtja është  e domosdoshme për të gjithë ambientet, sicc ndodh në vendet e tjera. Nuk kam dëshirë të ndaj me publikun si kanë ardhur kërcënimet, unë kam ndjekur hapat e duhur për ta zgjidhur këtë problem”, tha Hajdari. @Lapsi.al

12 Comments

  1. S do pranoja as te me lante bythen kjo trape. Nona gjyqtare e kjo deputete dhe ne ankohemi per llumin ku ndodhemi

  2. Sa te mbaroi rolin, se kur te dale nga ai fare parlamenti, as certifikate per klase te pare s;ka per te mare, sepse nuk e meriton, me ate brume qe na ka treguar e trego ne foltoren e MASHTRIMIT. Do kene pune progret humoristike me tipin e lojen e saj, mbasi ka furnizuar krijuesit qe te gjejne material, humoro_ politk me te bukur ne qendrim e komunikim te kesaj, qe na zbriti si UFO.

  3. Ca degjenrimi mund ti beje emrit te babes kjo kur ai vete ishte i degjeneruar. Dardha nuk bie larg nga pema e saj thote nje shprehje e vjeter.Nuk ka me turp qe media e shkerdhyer shqiptare merret me nje pate qorre si kjo dhe Kujtim gjuzera e kompani

  4. roshi e rrahman rrahja e kan kercnu se nuk po ben treshe ,mir,nuk po i knaq mir shokt qelbesir te rames,duhet ta merr dhe nenen per katershe.

  5. Moj Rudine,hic mos e ndaj me publikun,kercenimin qe te paskan bere,se as tij (publikut)nuk i intereson gje.Por a jeton ne kete vend ti.apo kujton se je akona ne ,,,,,.Edhe prokurori i Durresit,ishte nen mbrojtjen e policise,por e pe se c’i bene.?Vetem shansi (se nuk e gjen gje ,gjene e keqe-thote populli),e shpetoi,se po te ishte per mbrojtjen e policise,sot prokurori kushedi se ne c’fushe me lule,apo stive zjarri do te ishte sot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu