• |
ide | kryesore

Terrorr dhe gaz lotsjellës. Nis prishja e shtëpive te unaza

-Instant, Lajme, Të fundit

Banorët e Astirit duket se janë mundur nga gazi i shumtë lotsjellës që policia e Shtetit ka përdorur sot që prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm.

Fadromat e IKMT kanë nisur shembjen e objekteve të para, që janë disa prej shtëpive të banorëve që kanë dalë në mbrojtje të banesave.


Ndërkohë që situata nuk është e mirë as për mediat, të cilave nuk iu është lejuar që të shkojnë pranë banorëve për të filmuar.

Policia ka krijuar një kordon ndarës mes banorëve dhe IKMT, duke mos lejuar kështu as mediat të bëjnë detyrën.

2 Comments

  1. Kjo eshre teme e diskutueshme. Ka tipa qe kane pushtuar me hektare ku 99% me pas i shiten si ta kishin token e tyre dhe vijen e pare bene dyqane me qera te majme dhe biznese

  2. Shyqyr mbas kaq vitesh shteti do me ktheje pronen qe me kishin vjedhur keta bastarde shpellare qe perkraheshin nga salihu lulu mona e likja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu